Na dobre i na złe, odcinek 815: Nowa kobieta w życiu Falkowicza. To przy niej zapomni o tragicznie zmarłej Kasi

i

Autor: VOD TVP Na dobre i na złe, odcinek 815: Nowa kobieta w życiu Falkowicza. To przy niej zapomni o tragicznie zmarłej Kasi

Na dobre i na złe, odcinek 815: Nowa kobieta w życiu Falkowicza. To przy niej zapomni o tragicznie zmarłej Kasi

2021-09-22 19:34

W 815 odcinku „Na dobre i na złe” Falkowicz (Michał Żebrowski) spotka na swojej drodze kobietę, która odmieni jego życie raz na zawsze. To przy niej profesor po raz pierwszy zacznie się uśmiechać od czasu tragicznej śmierci Kasi Smudy (Ilona Ostrowska) i to ona sprawi, że wszystko będzie łatwiejsze. W 815 odcinku „Na dobre i na złe” ich spotkanie będzie dość przypadkowe, ale Andrzej potraktuje je jako znak od Boga, gdyż kobieta od razu wkupi się w łaski niespokojnego Edzia (Ksawery Sudoł), który ukocha ją sobie tak samo jak Andrzej!

"Na dobre i na złe" odcinek 815 - środa, 22.09.2021, o godz. 20.55 w TVP2

W 815 odcinku „Na dobre i na złe” Falkowicz nadal będzie mierzył się z trudami samotnego tacierzyństwa. Choć Andrzej bardzo marzył o potomku, to jednak zupełnie inaczej wyobrażał sobie jego wychowanie. Śmierć Kasi Smudy w tragicznym wybuchu w Leśnej Górze przekreśliła wszystkie jego plany i marzenia, a także odebrała mu najważniejszą osobę, przez co został na placu boju sam i całkowicie stracił chęć do życia. Już w ostatnim sezonie „Na dobre i na złe” Falkowicz nie mógł się uporać ze śmiercią ukochanej i postanowił poświęcić swoją lekarską karierę, aby w pełni oddać się opiece nad malutkim Edziem, który tak naprawdę nie jest jego prawdziwym synem, a Krystianek (Franciszek Kurek), który w wyniku fatalnej pomyłki trafił w ręce Bolka (Sławomir Zapała).

W 814 odcinku „Na dobre i na złe” w domu Falkowicza zapanował chaos, z którym ani on ani Matylda (Amelia Czaja) nie mogli sobie poradzić. Andrzej oczywiście uniósł się dumą i odrzucił pomoc Aliny Fisher (Katarzyna Skrzynecka) i dopiero Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska) pozwolił się do siebie zbliżyć. W jego willi choć na chwilę zapanowała harmonia, ale nie potrwała długo. Szpital nie mógł sobie poradzić bez profesora, a on nie był w stanie być w dwóch miejscach na raz. W 815 odcinku „Na dobre i na złe” Andrzej zabierze się za poszukiwania idealnej niani, ale niestety żadna z nich nie będzie idealna dla bardzo wymagającego profesora, a na domiar złego czwarta w kolejności Żaneta (Melania Kowalczyk) o mały włos nie zrobi mu krzywdy! Andrzej będzie bezradny i kompletnie się załamie, ale wtedy na jego drodze stanie tajemnicza kobieta!

Patrz też: Na dobre i na złe, odcinek 816: Janusz Borucki ocali życie Hani i Lucyny! Ojciec Tadka podejdzie Tomasza Biskupskiego jak dziecko

Na dobre i na złe, odcinek 814: Tak Falkowicz będzie radził sobie jako samotny ojciec! W domu zapanuje chaos

W 815 odcinku „Na dobre i na złe” Falkowiczem jeszcze będą nosić emocje po rozprawieniu się z nieodpowiedzialną Żanetą, która naraziła Edzia na poważne niebezpieczeństwo. Profesor oczywiście ją zwolni, ale to nie rozwiąże problemu, gdyż znów zostanie z Edziem sam, a chłopczyk kolejny raz da Andrzejowi koncert życzeń. Falkowicz nie będzie mógł go uspokoić, dlatego wybierze się z nim na spacer, gdzie w 815 odcinku „Na dobre i na złe” od razu przykuje uwagę Jadzi (Aldona Janowska), która będzie przerażona, jak zobaczy, że profesor zbyt chaotycznie porusza wózkiem.

- Panie, co pan w tym wózku masło ubija – zaniepokoi się kobieta.

- Słucham? – spyta zaskoczony Falkowicz.

- No przecież pan dziecku nerki odbije – zwróci się do niego Jadzia.   

- Proszę pani bujanie jest czynnością naturalną. Kobieta buja 40 tygodni dziecko w swoim brzuchu. Poza tym bujanie fenomenalnie pobudza układ przedsionkowy mózgu. Oczywiście, jeśli się go posiada – wytłumaczy jej profesor w swoim ironicznym stylu.

- Proszę pana nie w ten sposób. Proszę przestać. Proszę zablokować wózek. No nie można tak proszę pana, chyba, że matka jest robotnikiem drogowym i ubija chodniki młotem pneumatycznym, będąc w ciąży – rozkaże mu kobieta.

- Ale on mi cały czas płaczę – powie bezsilny.

- Pielucha sprawdzana? – zapyta.

- Przecież sprawdzana proszę pani. Brzuch ma miękki, perystetyka żwawa, tony serca głośne z fizjologicznym rozwarstwieniem tonu 2, a osłuch pęcherzykowy nad płucami – wymieni, czym mocno zdziwi Jadzię.

- Dobrze, dobrze – zastopuje go.

Zobacz także: Na dobre i na złe, odcinek 815: Hania napadnięta przez bandytę Biskupskiego! Wezwie na pomoc Piotra, a nie Michała - ZDJĘCIA

Jeszcze w 815 odcinku „Na dobre i na złe” Jadzia weźmie sprawy w swoje ręce i pokaże Falkowiczowi, jak poprawnie zająć się dzieckiem. Andrzej będzie zdumiony, gdy zobaczy, że malutki Edzio przestał przy niej płakać i postanowi posłuchać jej uwag. Od razu wpadnie mu do głowy myśl, że znalazł dla synka idealną opiekunkę, jednak tutaj pojawi się jeden problem, gdyż Jadzia będzie już nianią dla innego dziecka, co wkrótce się okaże – jego prawdziwego syna.

- Ja może tak. Ładny chłopiec, ładny – zwróci się do Edzia, który nagle przestanie płakać.

- Ale pani jaki ładny – Andrzej schyli się do prowadzonego przez nią wózka, w którym będzie Krystianek, ale nawet przez myśl mu nie przejdzie, że to jest jego syn!

- To nie mój, ale przekaże ojcu. A teraz proszę niech się pan uczy. Jak ma na imię dziecko? – weźmie go w obroty.

 - Edward. Ale dla znajomych Edzio – odpowie uśmiechnięty Falkowicz.

- Edziu. Ja znałam kiedyś jednego Edzia. Pracował w naszej firmie jako zaopatrzeniowiec. Edziu – Jadzi szybko uspokoi Edzia, czym zyska uznanie w oczach Andrzeja.

W 815 odcinku „Na dobre i na złe” obecność Jadzi sprawi, że Andrzej po raz pierwszy od śmierci Kasi zacznie się uśmiechać i uwierzy, że uda mu się nad wszystkim zapanować. Kobieta od razu złapie niesamowity kontakt z Edziem i Falkowicz potraktuje to jako znak! W 816 odcinku „Na dobre i na złe” zrobi wszystko, aby kobieta została opiekunką jego synka nawet stanie oko w oko z rozwścieczonym Bolkiem! Czy mu się to uda? Przekonamy się już w najbliższych odcinkach „Na dobre i na złe”!

Spójrz również: Na dobre i na złe, odcinek 816: Boski Korban wprowadzi się do Hani! Nie zmruży nawet oka, a Michał będzie musiał na to patrzeć

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze