Na dobre i na złe, odcinek 716: Przekręt w Leśnej Górze! Marcin Molenda uśmierci pacjenta

2018-10-11 11:20 Ag
Na dobre i na złe, odcinek 716. Marcin Molenda (Filip Bobek), Tomasz (Filip Wałcerz)
Autor: Artrama Na dobre i na złe, odcinek 716. Marcin Molenda (Filip Bobek), Tomasz (Filip Wałcerz)

Mroczna przeszłość Marcina Molendy (Filip Bobek) z "Na dobre i na złe" powróci gdy w szpitalu w Leśnej Górze pojawi się go dawny znajomy. W 716 odcinku "Na dobre i na złe" biznesmen Tomasz (Filip Wałcerz), którego lekarz poznał, gdy brał jeszcze narkotyki. poprosi anestezjologa, by załatwił mu nową tożsamość. Zloży mu propozycję nie do odrzucenia - milion złotych za sfingowanie śmierci. Tajemniczy pacjent posunie się nawet do szantażu, by Marcin się zgodził wziąć udział w przekręcie na olbrzymią skalę.

"Na dobre i na złe" odcinek 716 - środa, 17.10.2018, o godz. 20.55 w TVP2

Marcin Molenda z "Na dobre i na złe" ma za sobą odwyk, niejasne kontakty z przestępczym światem oraz burzliwy związek z Werą (Magdalena Celmer), którą wpędził w narkotyki. Przez niego dziewczyna straciła dziecko. W 716 odcinku "Na dobre i na złe" w szpitalu w Leśnej Górze pojawi się kolejna osoba z dawnego życia Marcina. Biznesmen Tomasz, który trafi tam po wypadku. Zaraz po tym jak zniszczy swój telefon i dokumenty.


A Molenda, który od razu rozpozna w nim dawnego znajomego, zrozumie, że czekają go spore problemy. - Nie znasz mnie, nigdy się nie spotkaliśmy… Nikt nie może wiedzieć, kim jestem, rozumiesz?! Nigdy się nie spotkaliśmy - rzuci do niego Tomasz. Milioner będzie się ukrywać i poprosi Molendę, by załatwił mu nową tożsamość. A tym samym – oszukał system i został jego wspólnikiem. 

Anestezjolog z Leśnej Góry spróbuje ustalić dlaczego Tomasz chce zniknąć. - Trochę się nie widzieliśmy. Co się dzieje?
- Najlepiej znajdź mi z systemu kogokolwiek z PESEL-em. Powiem, że jestem nim… na czas operacji!
- Czego ty się boisz? O co chodzi? A ten wypadek. Co jechałeś bez kierowcy?
- Nie ufam mu... Jak tylko mnie zoperują, natychmiast mnie stąd zabierze. Kiedyś Twoje życie było w moich rękach. Teraz moje jest w twoich - doda pacjent.

Znajomy Molendy w 716 odcinku "Na dobre i na złe" przejdzie operację w Leśnej Górze, a już po zabiegu leklarz powie mu, że nie da się zastraszyć żadnym groźbom. - W takiej sytuacji człowiek zrobi i powie wszystko, żeby się ratować
- Nie boję się! Codziennie na intensywnej terapii umiera mi czterech z dziesięciu pacjentów
- Jestem biznesmenem, a nie mordercą! Biznesmenem w potrzebie. Wciąż dilujesz?
- Nie diluję!
- Ale mówisz, że masz tutaj taką małą umieralnię... Słuchaj, chcę być jednym z tych czterech. Przeniesiesz mnie na tamten świat. Milion...

Przez kilka godzin lekarz z "Na dobre i na złe" będzie zwlekał z podjęciem decyzji. A wtedy do Leśnej Góry trafi Wera, po próbie samobójczej w ośrodku uzależnień. Dawna kochanka Marcina też będzie mu grozić, więc Molenda obieca, że zdobędzie dla niej pieniądze na rozpoczęcie nowego życia.

W 716 odcinku "Na dobre i na złe" anestezjolog ustali wszystkie szczegóły z Tomaszem. - Będą konsekwencje, ktoś będzie to sprawdzał. Szukał cię...
- Dostaniesz milion i opiekę zaufanego prawnika - przekupi go biznesmen. - Połowa od razu! - postawi warunek Marcin.
- Zrobisz to?
- Możesz już szykować kwaterę na cmentarzu... - zakończy rozmowę Molenda.

Przekręt, który planuje Marcin sprowadzi duże kłopoty na szpital w Leśnej Górze, a sam lekarz może trafić do więzienia za "uśmiercenie" żywego pacjenta.

Najnowsze