Na dobre i na złe kończy 20 lat! Pamiętacie dawnych bohaterów z Leśnej Góry? Tak wyglądała stara obsada - ZDJĘCIA

2019-11-07 11:15 Ag
Na dobre i na złe. Ania (Alicja Bachleda-Curuś), Tomek Burski (Bartosz Obuchowicz) - 2003 rok.
Autor: AKPA Na dobre i na złe. Ania (Alicja Bachleda-Curuś), Tomek Burski (Bartosz Obuchowicz) - 2003 rok.

"Na dobre i na złe" obchodzi 20. urodziny! Pierwszy odcinek serialu o lekarzach z Leśnej Góry został wyemitowany 7.11.1999 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło - szpital w Leśnej Górze już nie wygląda tak samo. Obsada też przeszła wiele rewolucji. Z dawnych bohaterów starej obsady nie pozostał już nikt. "Na dobre i na złe" stało się przepustką do kariery dla wielu aktorów. Przez 20 lat z serialu odeszło wiele gwiazd! Zobaczcie jak wyglądała stara obsada "Na dobre i na złe".

"Na dobre i na złe" odcinek 1 - emisja 7.11.1999 r. w TVP2

"Na dobre i na złe" świętuje 20. urodziny. Przez ten czas szpital w Leśnej Górze stał się dla wielu widzów synonimem idealnej placówki służby zdrowia, gdzie lekarze dobro pacjentów zawsze stawiają na pierwszym miejscu.

Personel Leśnej Góry zmieniał się przez te lata, z obsady "Na dobre i na złe" odchodziły gwiazdy, dołączali nowi aktorzy, którzy dzięki swoim rolom zyskały wielką popularność. Fani "Na dobre i na złe" doskonale pamiętają jak po szpitalnych korytarzach kroczyli Zosia (Małgorzata Foremniak), Kuba (Artur Żmijewski) i Bruno (Krzysztof Pieczyński).

Nie przegap: Na dobre i na złe. Falkowicz będzie miał córkę? Pierwsze chwile Andrzeja z dzieckiem

Ale w gronie uwielbianych bohaterów "Na dobre i na złe" było wiele postaci.

Pełna temperamentu salowa Mariolka (Agnieszka Dygant), która w Leśnej Górze spotkała miłość życia - bogatego Henryka Weiss-Korzyckiego (Tomasz Kot). W szpitalu zakochali się też w sobie siostra Bożenka (Edyta Jungowska) i kryminalista Mareczek (Paweł Wilczak). Były więzień został salowym, a potem sanitariuszem.

Przez pierwsze cztery lata u boku Bruna Walickiego była kochającą żona Elżbieta (Ewa Skibińska). Ich małżeństwo przeżyło wiele wzlotów i upadków.

Młodą obsadę "Na dobre i na złe" stanowili m.in. Tomek (Bartosz Obuchowicz), jego dziewczyna Agnieszka (Karolina Borkowska), późniejsza ukochana Ania (Alicja Bachleda-Curuś) oraz kolega ze studiów medycznych Igor (Maciej Zakościelny).

Sprawdź też: Na dobre i na złe, odcinek 760: Agaty odzyska Szczepana? Wróci tylko dla niego? - WIDEO

Z dawnej obsady "Na dobre i na złe" nie pozostał już prawie nikt.  Tylko Stefan Tretter (Piotr Garlicki) i Ruud van der Graaf (Redbad Klynstra-Komarnicki).

Widzowie chyba nie są zadowoleni z tych obsadowych roszad, bo nowi lekarze w Leśnej Górze nie cieszą się aż taką sympatią. Wszystko przekłada się na wyniki oglądalności "Na dobre i na złe". Serial z sezonu na sezon ogląda coraz mniej widzów. W 2018 roku "Na dobre i na złe" przyciągał średnio 3,6 mln widzów, w obecnym - ponad milion mniej!