M jak miłość po wakacjach. Zmarły dziadek Marysi Rogowskiej zostawił cenny majątek! Chodzi nie tylko o sad. Nieznane fakty z życia Mostowiaków

i

Autor: vod.tvp.pl M jak miłość po wakacjach. Zmarły dziadek Marysi Rogowskiej zostawił cenny majątek! Chodzi nie tylko o sad. Nieznane fakty z życia Mostowiaków

M jak miłość

M jak miłość po wakacjach. Zmarły dziadek Marysi zostawił cenny majątek! Chodzi nie tylko o sad Lucjana. Nieznane fakty z życia Mostowiaków

2022-07-25 20:08

W "M jak miłość" po wakacjach Marysia (Małgorzata Pieńkowska) ujawni nieznane fakty z historii rodziny Mostowiaków, które dotyczą nie tylko sadu zmarłego Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), ale także majątku, jaki zostawił po sobie ojciec Lucjana, dziadek Teodor Mostowiak! Od lat nikt w Grabinie nie wspominał o seniorze rodu, który założył sad, dzięki któremu Mostowiakowie dorobili się kilku działek i całkiem niezłej fortuny. Dopiero w nowym sezonie "M jak miłość" Marysia przypomni sobie dziadka. Będzie miała ku temu powód. Tylko w ten sposób Rogowska zdoła ochronić ojcowiznę, spadek po Lucjanie i ukochany przez niego sad. Poznaj szczegóły!

Majątek z Mostowiaków z "M jak miłość" w Grabinie to nie tylko sad Lucjana i działka Marysi

Historia sadu Mostowiaków w Grabinie w "M jak miłość" po wakacjach ujrzy światło dzienne dzięki Marysi Rogowskiej. Najstarsza z rodzeństwa, jako jedyna z dzieci Barbary (Teresa Lipowska) i Lucjana została w rodzinnej wsi, przyjęła ziemię po zmarłym ojcu, którą w przyszłości zamierza przekazać swojej córce Basi (Karina Woźniak), by mogła postawić na niej swój dom. Ze spadku po Lucjanie i jego ojcu Teodorze niewiele już zostało. Jedną z działek dostali od Barbary także Ula (Iga Krefft) i Bartek (Arkadiusz Smoleński).

Resztę Mostowiakowie w "M jak miłość" sprzedali, a sad Lucjana przeszedł w obce ręce. Choć Barbara z córką nadal jest właścicielką sadu, to dzierżawi go sadownik Tadeusz Kiemlicz (Bartłomiej Nowosielski), bo nikt z rodziny nie ma przecież czasu ani głowy, żeby doglądać sadu, pielęgnować jabłonie, a w sezonie zbierać jabłka. W nowym sezonie "M jak miłość" z ust Marysi padną słowa, które rzucą inne światło na to, co zostało z majątku po Lucjanie i jego ojcu Teodorze.

Nie przegap: M jak miłość. Marysia załatwi Nieśpielaka i obroni sad Lucjana! Pogoni profesora jak psa po wakacjach - ZDJĘCIA

Sprawdź też: Reżyser M jak miłość zakpił z Małgorzaty Pieńkowskiej. Padła mocna odpowiedź aktorki!

Dlaczego Marysia w "M jak miłość" po wakacjach nie sprzeda działki po Lucjanie?

Za nic w świecie w "M jak miłość" po wakacjach Marysia nie zgodzi się na sprzedaż swoje działki profesorowi Nieśpielakowi (Zbigniew Suszyński). Choć nowy sąsiad Mostowiaków, wybitny okulista, który rozpoczął w Grabinie budowę kliniki okulistycznej, będzie mocno na to nalegał. Rogowska nie da się jednak przekonać, by pozbyć się spadku po Lucjanie. W grę będzie wchodziła nie tyle ziemia, ale część sadu założonego przez dziadka Teodora. Dzięki ojcu Lucjana cała rodzina kilkadziesiąt lat temu dorobiła się niezłego majątku.

Sad Lucjana w "M jak miłość" zagrożony przez budowę kliniki Nieśpielaka!

W nowym sezonie "M jak miłość" Marysia zabierze Nieśpielaka do sadu, żeby pokazać mu, czego tak zaciekle broni. - Najstarszą część tego sadu posadził jeszcze mój dziadek Teodor... Ojciec mojego taty, Lucjana. Pewnie wiesz, że większość miejscowych sadowników przeszła na ekologiczne uprawy i dzięki temu w ogóle utrzymali się na rynku? Ta cała wasza inwestycja będzie prawie dwa razy większa niż zakładał pierwotny projekt. Wiem, że chcecie wejść w otulinę parku krajobrazowego, wycinać drzewa, likwidować sady... - rzuci oskarżycielsko Rogowska do profesora.

Właśnie wtedy w "M jak miłość" po wakacjach wyjdzie na jaw, że działka Marysi dzieli sad Lucjana od terenów Nieśpielaka, gdzie stanie klinika. Jeśli zostanie w rękach Rogowskiej, to profesor nie zdoła w żaden sposób dotrzeć do sadu, parku krajobrazowego, by je zniszczyć pod budowę kliniki!

Gwiazdy M jak miłość urządziły Teresie Lipowskiej niezwykłą niespodziankę. Polały się łzy!
M jak miłość: Lucjan (Witold Pyrkosz), Marta (Dominika Ostałowska), Marysia (Małgorzata Pieńkowska), Małgosia (Joanna Koroniewska)

i

Autor: MTL Maxfilm
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze