M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1695: Józek Modry tylko Barbarze ujawni kto jest ojcem Jagody. Rodzinna tajemnica wyjdzie na jaw - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2022-12-20 21:11

W 1695 odcinku "M jak miłość" Józek Modry (Stefan Friedmann) ukryje przed Jagodą (Katarzyna Kołeczek) kim jest jej ojciec. Siostrzenica Józka dorastała w przekonaniu, że ojciec pochodził z Gdyni i zmarł lata temu. Zupełnie niechcący Modry wygada się przed Jagodą, że to w Grabinie jej matka poznała ojca, zakochała się i zaszła w ciążę. Rodzinną tajemnicę Jagody w 1695 odcinku "M jak miłość" pozna także Barbara (Teresa Lipowska). Tylko jej Józef wyjawi, że ojciec Jagody mieszka w Grabinie, może jest nawet sąsiadem Mostowiaków i niewykluczone, że codziennie mijają się na ulicy. Kto nim będzie? Sprawdź, co już wiadomo i zobacz ZDJĘCIA z 1695 odcinka "M jak miłość".

"M jak miłość" odcinek 1695 - wtorek, 20.12.2022, o godz. 20.55 w TVP2

W 1695 odcinku "M jak miłość" wyjdzie na jaw sekret rodziny Józka Modrego, Jagody i jej nieżyjącej matki? Okaże się, że nie bez powodu Jagoda tak świetnie się czuje w domu wujka w Grabinie, gdzie znalazła swoje miejsce na ziemi. W dzieciństwie przyjeżdżała tu razem z matką, bo ojca nigdy nie poznała. Podobno zmarł już jakiś czas temu. Tak jak matka Jagody, po której zostanie jej tylko kilka zdjęć w telefonie i tajemnice z przeszłości.

Matka Jagody z "M jak miłość" zaszła w ciążę w Grabinie. Ojciec nadal tu mieszka!

Los sprawi, że w 1695 odcinku "M jak miłość" Jagoda wspomni Modremu o matce. - Jest mi u ciebie tak dobrze, sielsko. Jakbym mieszkała tu od zawsze. Nawet mamę ciągnęło do Grabiny. Do końca wspominała, że przeżyła tutaj najpiękniejsze chwile swojego życia.

Po tych słowach Józef w 1695 odcinku "M jak miłość" wróci pamięcią do wydarzeń sprzed ponad 30-stu lat. - Nic dziwnego. Tutaj poznała twojego ojca... Poznała, zakochała się w nim i tu zostałaś poczęta...

- Ale co ty mówisz, wujku? Przecież mój ojciec pochodził z Gdyni!

- Stąd pochodził, stąd! Z Grabiny... - wygada się Modry i szybko w 1695 odcinku "M jak miłość" zrozumie jak wielki błąd popełnił. Bo Jagoda tak tego nie zostawi, zacznie ciągnąć wujka na język, żeby poznać prawdę o ojcu. - Najpierw mówisz, że mój ojciec nie umarł. Teraz mówisz, że pochodził stąd. O co chodzi? Co przede mną ukrywasz?

- Nic nie wiem i nic nie ukrywam! - utknie szybko temat Józef. Przejęta Jagoda zacznie się zastanawiać kim jest jej ojciec i czemu matka okłamywała ją całe życie. - Dlaczego chciałaś to przede mną ukryć? O co chodzi mamo?

Do rodzinnej tajemnicy Modry w 1695 odcinku "M jak miłość" wróci podczas szczerej rozmowy z Barbarą, która od razu wyczuje, że Józka coś dręczy. - Jak ostatnio rozmawialiśmy, to wydawało mi się, że jesteś jakiś zmartwiony bardzo - zauważy seniorka rodu Mostowiaków. Józef wyrzuci z siebie wszystko. - Tak, bo jestem stara, głupia papla!

- Co się stało? Możesz mi powiedzieć? - zapyta Barbara, więc w 1695 odcinku "M jak miłość" Józef ujawni jej rodzinne sekrety.

Józef Modry w 1695 odcinku "M jak miłość" zdradzi Barbarze kim jest ojciec Jagody

- Tobie mogę... Jest taka tajemnica rodzinna. Dotyczy Jagody i jej ojca. Wiem tylko, że ojcem Jagody jest ktoś miejscowy. Ale moja siostra nigdy nie chciała powiedzieć o kogo chodzi!

- Co?! Ktoś miejscowy? Co za historia... I nigdy nie podejrzewałeś nikogo, kto to może być? Aż trudno uwierzyć... A może ten człowiek nadal mieszka tutaj? Może Jagoda mija go na ulicy, w sklepie i nie podejrzewa, że to może być jej ojciec!

- I dobrze, niech tak będzie. Przecież ten człowiek ma swoje życie teraz, rodzinę, dzieci. Jakby się o tym dowiedziała, to przecież dla niej to rewolucja. Niech tak zostanie...

- No nie wiem. Mi się wydaje, że Jagoda powinna znać prawdę - poradzi przyjacielowi Barbara. - Prawdę? Jaką prawdę? Ja nic nie wiem, nie znam żadnych konkretów! - zapewni Modry w 1695 odcinku "M jak miłość", ale być może będzie miał jeszcze coś do ukrycia w sprawie ojca Jagody. Jedno jest pewne, dociekliwa siostrzenica Józka zrobi wszystko, by odkryć kim jest jej ojciec, czy nadal mieszka w Grabinie i ma rodzinę. Bo to oznacza, że gdzieś w pobliżu może mieszkać także przyrodnie rodzeństwo Jagody. 

M jak miłość. Wigilia u Mostowiaków zacznie się od nagłego powrotu Marka. Tak Barbara powita syna w Grabinie w specjalnym odcinku
Najnowsze