M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1689: Basia przy grobie prawdziwego dziadka złoży ważną przysięgę. To Barbara ją do tego nakłoni - ZDJĘCIA

2022-11-23 13:48

Basia (Karina Woźniak) dopiero w 1689 odcinku "M jak miłość" pozna rodzinną tajemnicę, a wszystko za sprawą Barbary (Teresa Lipowska), która zabierze wnuczkę na grób jej prawdziwego dziadka, zmarłego Zenona Łagody (śp. Emil Karewicz), niegdyś wielkiej miłości seniorki i biologicznego ojca Marysi (Małgorzata Pieńkowska). W 1689 odcinku "M jak miłość" Basię najdzie na refleksję. Przy grobie zmarłego dziadka zdecyduje się na ważną przysięgę, która nie dotyczy tylko i wyłącznie jej samej. Co wydarzy się na cmentarzu?

"M jak miłość" odcinek 1689 - poniedziałek, 28.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

W 1689 odcinku "M jak miłość" życie nastoletniej Basi się posypie, dziewczyna poczuje, że nic nie ma sensu, a wszystko przez wiadomość Dawida (Iwo Wiciński) o wyjeździe do USA na roczne stypendium w szkole fotografii. Ta informacja załamie młodą Rogowską, więc do akcji wkroczy Barbara (Teresa Lipowska) i zabierze wnuczkę na grób zmarłego Zenka Łagody, niegdyś jej wielkiem miłości. Wyjaśni, że to jest jej prawdziwy dziadek, biologiczny ojciec Marysi (Małgorzata Pieńkowska). Basia nie przyjmie tej wiadomości spokojnie, ale kiedy ochłonie, przemyśli wszystko, zabierze na cmentarz Dawida i tam dojdzie do ważnej przysięgi.

O dziwo, sam Rogowski (Robert Moskwa) porozmawia z chłopakiem córki i przekona go, że wyjazd to dobry pomysł. Dołączy do Dawida nad wodą, gdzie chłopak z stresie będzie gotowy zrezygnować ze stypendium w Bostonie, byle tylko nie stracić Rogowskiej. - (...) Daj spokój, Basia z czasem zrozumie. Dawid, jesteście młodzi, podejmujecie decyzje emocjonalnie, ja to rozumiem, bo w waszym wieku miałem podobnie. W ważnych sprawach warto podejmować decyzje racjonalnie. To stypendium to jest dla ciebie wielka szansa, rozumiesz? Jeżeli z tego zrezygnujesz to się potem odbije na Basi. Będziesz miał do niej żal... - początkowo Dawid nie zgodzi się z Arturem, ale szybko przekona nastolatka do pójścia z nim do domu Mostowiaków. Tam Jaszewski i Rogowska mocno się przytulą i razem pójdą na grób Zenona.

- Dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że był moim dziadkiem, ojcem mojej mamy - wyzna Basia ukochanemu, kiedy oboje udadzą się na grób Zenona w 1689 odcinku "M jak miłość". - Ale tym prawdziwym i ukochanym zawsze będzie dziadek Lucjan - doda pewnym głosem młoda Rogowska. - Wiesz dlaczego? Bo jego miłość do mojej babci przetrwała każdą próbę czasu. Mam nadzieję, że tak samo będzie z nami - powie otwarcie Basia, a Dawid nie wykrztusi z siebie słowa. - Przysięgnij mi, że za rok do mnie wrócisz i potem już zawsze będziemy razem. - powie Basia. - Przysięgam - zapewni Jaszewski w 1689 odcinku "M jak miłość" i mocno przytuli ukochaną.

Czy ta nastoletnia miłość przetrwa? Póki co nie zobaczymy Iwo Wicińskiego w "M jak miłość", ale nie jest wykluczone, że faktycznie wróci do serialu w przyszłości. Serialowa Basia będzie musiała nauczyć się żyć bez Dawida... 

M jak miłość odcinek 1689 ZWIASTUN. Basia dowie się, że nie jest wnuczką Lucjana. Dawid ją zostawi
Najnowsze