M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1687: Kinga i Piotrek skomentują bezczelne zachowanie Mateusza. Barbara zauważy, że wnuk przesadza - ZDJĘCIA

2022-11-21 20:38

Kinga (Katarzyna Cichopek) i Piotrek (Marcin Mroczek) w 1687 odcinku "M jak miłość" zawitają do Grabiny, gdzie spotkają się z Barbarą (Teresa Lipowska) i Mateuszem (Krystian Domagała). Zduńscy będą mocno zdziwieni i zaniepokojeni postawą młodego Mostowiaka, który od powrotu w rodzinne strony, dość dziwnie się zachowuje. Nawet Barbara wyda się lekko zakłopotana poczynaniami wnuka i wcale nie będzie dumna z jego postępowania. Mateusz w 1687 odcinku "M jak miłość" nie pofatyguje się, żeby zrobić dobre wrażenie na Kindze i Piotrku , a oni mocno się zdziwią.

"M jak miłość" odcinek 1687 - poniedziałek, 21.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Kinga i Piotrek wybiorą się z wizytą do Grabiny, gdzie Barbara przywita ich pyszną szarlotką. Na Deszczowej zrobi się niemałe zamieszanie, bo Marszałek (Emilian Kamiński) i Wiesiek (Marcin Zarzeczny) znów narobią głupot, ale Zduńscy ostatecznie pojawią się w Grabinie i zaczną zajadać domowe ciasto wraz z Mateuszem. Nie da się ukryć, że młody Mostowiak mocno zmienił się po nieobecności w rodzinnych stronach, a zdrada Lilki (Monika Mielnicka) go dobiła. Mało mówi, nie chce się zwierzać, nie ma ochoty na rozmowy. Nawet Barbarze trudno się zrozumieć z wnukiem. Zduńscy będą zaskoczeni dziwnym zachowaniem Mateusza, który nie raczy dłużej z nimi porozmawiać, a sytuację będzie ratowała Barbara. 

- Bardzo się cieszę, że żeście przyjechali, moi kochani... - przywita się Barbara w 1687 odcinku "M jak miłość", a ledwo zajmie miejsce w kuchni, Mostowiak już wstanie, by wyjść z domu. - A ty, Mateuszku, nie posiedzisz z nami? - zapyta się seniorka. W końcu wypadałoby, żeby chłopak chociaż trochę porozmawiał z Kingą i Piotrkiem. - Mam coś do załatwienia - rzuci krótko i wyjdzie. Zduńscy nie będą ukrywać zaskoczenia jego zachowaniem. - U Mateusza wszystko w porządku? Zamienił z nami zaledwie dwa zdania - zapyta się zaniepokojona Kinga. - Aż dwa? Normalnie kończy na jednym - skwituje Mostowiakowa i nie będzie miała siły na tłumaczenie bliskim, że wnuk coraz gorzej się zachowuje. Nie ma ochoty z nikim rozmawiać.

Kinga i Piotrek spędzą upojne chwile w siedlisku w 1687 odcinku "M jak miłość"

Po wizycie u Barbary, Zduńscy udadzą się do siedliska, gdzie przywita ich zadowolona Magda (Anna Mucha). Budzyńska poda im wino i dwa kieliszki.

- A to z jakiej okazji? - zapyta Kinga. - Bez okazji. W podziękowaniu dla moich najlepszych przyjaciół. Za wszystko, co dla mnie zrobiliście... Za każdą pomoc, rozmowę, telefon... Za to, że rzuciliście wszystko i zajmowaliście się mną, gdy byłam w największym dołku... - powie Magda i zaproponuje, że sama wyjdzie z siedliska, a Zduńscy mają nacieszyć się sobą. 

- Ja dzisiaj mam wychodne. Za długo siedziałam tu jak pustelnik... Wasza sypialnia jest już gotowa. Jesteście moimi pierwszymi i póki co jedynymi gośćmi, więc nikt nie zakłóci wam idealnego, romantycznego odpoczynku - objaśni Budzyńska. - Czytasz w moich myślach? - zażartuje Kinga. - I w moich też - doda Piotrek, a kiedy zostaną sami, dadzą się porwać emocjom! 

M jak miłość. Barbara wyzna Magdzie tajemnicę Marka! Mostowiak nieźle nawywijał
Najnowsze