M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1684: Zmarły Lucjan Mostowiak skłoni Mateusza do przemyśleń. Tylko Barbara to zrozumie – ZDJĘCIA

2022-11-04 11:36

Chociaż niektórzy bohaterowie odeszli z "M jak miłość", wciąż żyją w sercach innych postaci. Tak jest w przypadku Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), którego sad stał się ikoną, a bliscy nadal często wracają do niego myślami. W 1684 odcinku "M jak miłość" zmarły Lucjan natchnie Mateusza (Krystian Domagała) do przemyśleń. Młody Mostowiak dawno nie był w tak krytycznym momencie życia i właśnie zmarły dziadek przypomni mu, co tak naprawdę jest ważne. Mateusz zwierzy się Barbarze (Teresa Lipowska), a ona od razu zrozumie, o co chodzi zmartwionemu wnukowi.

M jak miłość, odcinek 1684 - wtorek, 8.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Mateusz w 1684 odcinku "M jak miłość" poczuje bliskość z dziadkiem Lucianem, za którym wciąż tęsknią Mostowiakowie. Głowa rodziny odeszła już lata temu, ale bliscy nie zapominają jakim dobrym i pomocnym był człowiekiem. Osławiony sad Lucjana służy do miejsca odpoczynku, przemyśleń i wyznań. Tak też się stanie w 1684 odcinku "M jak miłość", kiedy Barbara szczerze porozmawia z wnukiem o tym, co zamierza po rozstaniu z Lilką (Monika Mielnicka), która ewidentnie chciałaby go odzyskać. 

- Mateuszku, ty tak naprawdę nadal kochasz Lilkę, prawda? - zapyta Barbara w 1684 odcinku "M jak miłość". - Nie wiem... Sam się nad tym zastanawiam - odpowie młody Mostowiak. - Wiem, że masz do Lilki wielki żal. I słusznie, bo zachowała się wobec ciebie okrutnie, złamała ci serce. Ale młodzi ludzie często gubią się i popełniają błędy, których potem żałują całe życie - seniorka spróbuje wytłumaczyć niewierność Lilki. - Nie mówię, żebyś jej wybaczył. Na pewno nie teraz, nie w tej chwili. Ale jeśli jeszcze czujesz coś do Lilki, nie przekreślaj tego, co was łączyło. Nie zamykaj tych drzwi... Tak, wiem, formalnie nie jesteście już małżeństwem, ale... - spróbuje wytłumaczyć Mostowiakowa, ale Mateusz nie będzie skory do wielkich zwierzeń. 

Zmarły Lucjan Mostowiak natchnie Mateusza do przemyśleń w 1684 odcinku "M jak miłość"

Dopiero późnym wieczorem, po drugim już spotkaniu Lilki i Mateusza, chłopak usiądzie do poważnych przemyśleń i zastanawianiu się, co dalej. Zwierzy się babci, że dużo myślał o niej i zmarłym dziadku. - Wiesz, babciu, widziałem się z Lilką - oznajmi smutno Mateusz w 1684 odcinku "M jak miłość". - No i co? - zapyta seniorka. - Zazdroszczę ci... Przeżyłaś z dziadkiem tyle wspaniałych lat i teraz masz w sobie taką siłę i spokój. Ja czuję się jak stary człowiek, jakbym miał ze sto lat - oznajmi przygnębiony Mostowiak. - Syneczku, ja też tak się czułam po odejściu dziadka. U ciebie to minie, będziesz na nowo żył, kochał, potrzeba na to tylko czasu, bo czas leczy rany. Będzie dobrze, zobaczysz - powie pokrzepiająco Barbara, odnosząc się do jej wielkiej miłości z Lucjanem. Nic dziwnego, że Mateusz wspomina małżeństwo babci i dziadka, które uchodziło za wzorowe. Mostowiak w 1684 odcinku "M jak miłość" zda sobie chyba sprawę, że on i Lilka nie mają przed sobą podobnej przyszłości... 

M jak miłość. Odmieniony Mateusz wróci do Grabiny! Nie poradzi sobie z traumą po rozwodzie z Lilką
Najnowsze