M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1684: Mateusz wyzna Barbarze jak bardzo cierpi przez Lilkę. Babcia tak tego nie zostawi - ZDJĘCIA

2022-10-20 15:05

W 1684 odcinku "M jak miłość" Mateusz (Krystian Domagała) nie będzie chciał znać Lilki (Monika Mielnicka), ale po powrocie do Grabiny nie uniknie spotkania z niewierną żoną. Młody Mostowiak da Lilce wyraźnie do zrozumienia, że nigdy jej nie wybaczy, że po tym jak go zdradziła, porzuciła dla bogatego wdowca, nie ma u niego już żadnych szans. Jednocześnie Mateusz nie przestanie kochać Lilki. Zupełnie zagubiony w 1684 odcinku "M jak miłość" zwierzy się babci Barbarze (Teresa Lipowska) jak bardzo żona go skrzywdziła, jak męczy go bliskość Lilki. Seniorka rodu Mostowiaków znajdzie złotą radę dla Mateusza. Nie zostawi wnuka w potrzebie.

"M jak miłość" odcinek 1684 - wtorek, 8.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

Wyznanie Mateusza o Lilce w 1684 odcinku "M jak miłość" poruszy Barbarę, która od dawna słusznie podejrzewała, że wnuk wciąż kocha swoją żonę. Mimo krzywd jakie mu wyrządziła po zdradzie, porzuceniu, ucieczce z kochankiem Ethanem (Paweł Roman) z Grabiny. Przez ponad rok Lilka zabawiała się z bogatym wdowcem, najpierw w Australii, a później podróżowali po świecie. Wymarzony romans szybko się jednak skończył, a kochanek Lilki okazał się agresywnym, bezwzględnym potworem, który ją więził w swoim domu. Dlatego żona Mateusza wróciła do domu. Najpierw korzystała z pomocy matki Krystyny Banach (Dorota Chotecka-Pazura), a ostatnio w "M jak miłość" wyjechała do Warszawy i zamieszkała znów z przyjaciółką Alą (Alicja Ostolska) na zapleczu bistro Kingi (Katarzyna Cichopek).

Ale Mateusz w 1684 odcinku "M jak miłość" nie będzie miał pojęcia co przeżyła Lilka z kochankiem. Po spotkaniu z żoną na drodze w Grabinie odwróci się i odejdzie, bo nie będzie w stanie zamienić z nią nawet słowa. Serce młodego Mostowiaka rozpadnie się znów na kawałki na widok Lilki, której nie przestał wcale kochać, o której ciągle myśli. Rozum podpowie mu jednak, że żona nie zasłużyła na jego wybaczenie, że za bardzo go zraniła, żeby teraz miał o tym zapomnieć, zacząć wszystko od nowa.

W 1684 odcinku "M jak miłość" Mostowiakowie będą już po rozwodzie, więc zgodnie z prawem nie będą małżeństwem, więc szanse na to, że się zejdą zmaleją do zera. Zupełnie zagubiony Mateusz wyzna Barbarze, jak bardzo jest zmęczony sytuacją z Lilką, jak nadal cierpi przez żonę. Poza tym nie będzie wiedział co tak naprawdę do niej czuje, czy to nadal miłość, czy kurczowo trzyma się wspomnień z czasów, gdy byli jeszcze szczęśliwi.

- Mateuszku, ty tak naprawdę nadal kochasz Lilkę, prawda? - stwierdzi Barbara. - Nie wiem... Sam się nad tym zastanawiam - odpowie młody Mostowiak.

Wsparcie Barbary w 1684 odcinku "M jak miłość" okaże się bezcenne. Nie zostawi wnuka bez niezawodnej, dobrej rady. W życiu wiele przeżyła, była świadkiem jak rozpadły się kolejne małżeństwa jej dzieci i wnuków, jak po zdradzie zeszli się znów m.in. Marysia (Małgorzata Pieńkowska) i Artur (Robert Moskwa) Rogowscy, więc seniorka rodu Mostowiaków będzie w stanie bardzo wiele wybaczyć. Nawet Lilce! W 1684 odcinku "M jak miłość" zapewni Mateusza, że na wszystko potrzeba czasu, że wszystko sobie poukłada.

- Wiem, że masz do Lilki wielki żal. I słusznie, bo zachowała się wobec ciebie okrutnie, złamała ci serce. Ale młodzi ludzie często gubią się i popełniają błędy, których potem żałują całe życie - spróbuje wytłumaczyć niewierność Lilki. - Nie mówię, żebyś jej wybaczył. Na pewno nie teraz, nie w tej chwili. Ale jeśli jeszcze czujesz coś do Lilki, nie przekreślaj tego, co was łączyło. Nie zamykaj tych drzwi... Tak, wiem, formalnie nie jesteście już małżeństwem, ale...

Przemiana jaką Mateusz przeszedł na statku w 1684 odcinku "M jak miłość" pozwoli mu uporać się z bolesnymi doświadczeniami i raz na zawsze zapomnieć o Lilce? Tego na razie nie wiadomo.Na statku Mateusz przywykł do samotności, milczenia, więc nie będzie chciał rozmawiać o byłej żonie.

M jak miłość. Przyjaciel Mateusza ze statku przyjedzie do Grabiny przed Mostowiakiem! Marynarz Rafał weźmie się za Lilkę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze