Komisarz Alex. Ostatni odcinek z udziałem Krystiana Wieczorka. Uśmiercą jego bohatera w dramatyczny sposób

2021-11-12 15:59

Po pięciu latach Krystian Wieczorek żegna się z „Komisarzem Alexem”. Jego serialowy bohater Piotr Górski w 197. odcinku zginie w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach. Nie oznacza to jednak końca samej produkcji. Widzów czekają kolejne kryminalne zagadki, w których rozwiązywaniu pomagać będzie tytułowy Alex. Owczarek już wkrótce pozna swojego nowego opiekuna. Kto nim będzie?

Barbara Kurdej-Szatan ostatni raz w M jak miłość. Joasia odejdzie zakochana w Leszku i wreszcie szczęśliwa!

"Komisarz Alex" odcinek 197 - sobota, 13.11.2021, o godz. 20.40 w TVP1

O rozstaniu Krystiana Wieczorka z produkcją mówiło się już od dawna. Odcinek 197., który zobaczymy już w najbliższą sobotę, będzie ostatnim z udziałem aktora, a śmierć, która czeka granego przez niego policjanta zaskoczy widzów w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko bowiem wydawać się będzie na najlepszej drodze, aby komisarz Górski mógł rozpocząć nowy etap życia u boku ukochanej Lucyny (Magdalena Walach).

Razem z policjantką pracować będzie nad kolejną sprawą, tym razem dotyczącą śmierci 20-letniej dziewczyny, która zginie w tragicznym wypadku. Okoliczności zdarzenia wzbudzać jednak będą coraz większe podejrzenia policji, a wszczęte śledztwo okaże się bardziej skomplikowane, niż początkowo mogło się wydawać.

Piotr i Lucyna udadzą się na wieś, aby przesłuchać rodziców ofiary. Po powrocie do Łodzi Górski zaskoczy nagle ukochaną, klękając przed niczego nie spodziewającą się policjantką z zaręczynowym pierścionkiem i prosząc o rękę. Kobieta bez wahania zgodzi się wyjść za niego za mąż, nie posiadając się ze szczęścia. Zakochanym nie będzie jednak pisane szczęśliwe zakończenie. Krótko po oświadczynach Piotr zostanie śmiertelnie postrzelony na oczach Lucyny i psa Alexa.

W roli jego nowego opiekuna niebawem Krystiana Wieczorka zastąpi go Adam Wilczak, którego zagra Wojciech Czerwiński. Widzowie mogli dotąd oglądać „Ludzie i bogowie”, „Archiwista” czy „O mnie się nie martw”.

Najnowsze