Komisarz Alex 15 sezon, ostatni odcinek 184 - opis, streszczenie: Makabryczny finał szczepienia Aleksa - ZWIASTUN

2020-12-05 15:29
Komisarz Alex 15 sezon, odc. 184. Piotr Górski (Krystian Wieczorek), Marta (Beata Fido), Gustaw Bielski (Piotr Bondyra)
Autor: vod.tvp.pl Komisarz Alex 15 sezon, odc. 184. Piotr Górski (Krystian Wieczorek), Marta (Beata Fido), Gustaw Bielski (Piotr Bondyra)

"Komisarz Alex" 15 odcinek 185 (odc. 6) ostatni w sobotę, 5.12.2020, o godz. 20.35 w TVP1. "Komisarz Alex" odc. 184 "Zastrzyk " streszczenie - W przychodni weterynaryjnej traci przytomność właścicielka kota, sześćdziesięcioletnia Anna. Alex, którego Górski przyprowadził na szczepienie, wyczuwa niebezpieczeństwo, wyrywa się i ucieka. Jest już jednak za późno i kobieta umiera. Pies wybiega na ulicę, gdzie stoi zaparkowany samochód Anny.

Na pojeździe ktoś wymalował napis "Jesteś trupem". W toku śledztwa policjanci ustalają, że zmarła była nauczycielką w jednej ze szkół zawodowych. Udaje się także odnaleźć autora napisu na samochodzie. Jest nim siedemnastoletni uczeń Kamil. Chłopak zostaje zatrzymany. Tymczasem Leon przeprowadza sekcję zwłok Anny. Okazuje się, że była ona chora na cukrzycę, a powodem zgonu było przedawkowanie insuliny. Funkcjonariusze udają się do domu kobiety, by zbadać, czy do tragedii nie przyczynił się ktoś trzeci. Rozmawiają z sąsiadką, od której dowiadują się, że Anna od lat mieszkała samotnie, a jej córka wyjechała do Anglii. Według danych Gutka denatka niedługo przed śmiercią sporządziła testament, w którym przepisała swój dom na sąsiadkę w zamian za opiekę. Kiedy wydaje się, że policjanci znaleźli motyw zbrodni, z zagranicy przyjeżdża córka ofiary.