Polowania na ćmy odc. 1. Aleksandra - Yvette (Sonia Mietielica), Czarny (Marcin Sztabiński)

i

Autor: materiały prasowe TVP Polowania na ćmy odc. 1. Aleksandra - Yvette (Sonia Mietielica), Czarny (Marcin Sztabiński)

Polowanie na ćmy

Polowanie na ćmy, odcinek 1 streszczenie: Towarzyszka Aleksandra po wyjściu z więzienia zostaje prostytutką w domu publicznym Szlimakowskiej - ZWIASTUN

2023-03-19 20:09

"Polowanie na ćmy" odcinek 1 nowego serialu w TVP1 w niedzielę, 19.03.2023, o godz. 20.20. "Polowanie na ćmy" odcinek 1 streszczenie - Warszawa, maj 1905 roku. Zajmujący się handlem kobietami Czarny (Marcin Sztabiński) wykupuje z więzienia młodą działaczkę niepodległościową, Aleksandrę (Sonia Mietielica). Postanawia umieścić ją w domu publicznym Franciszki Szlimakowskiej (Monika Krzywkowska). Stręczycielka nadaje dziewczynie imię Yvette. Ta kontaktuje się ze Szczerbem (Grzegorz Małecki), przyjacielem swojego narzeczonego Józefa, którego nie widziała od czasu aresztowania. Zobacz ZWIASTUN 1 odcinka "Polowania na ćmy".

Yvette postanawia zarobić pieniądze u madame, by odnaleźć ukochanego. Wkrótce poznaje Marcela (Piotr Nerlewski), kuriera PPS-u, który został ranny podczas zamachu zorganizowanego przez partię. W sklepie z sukniami Szlimakowska spotyka Nastazję Jurinę (Daria Polunina), Rosjankę z Petersburga, żonę carskiego policjanta. To początek ich skomplikowanej znajomości. Franciszka planuje sprzedać dom publiczny. Jest to jednak trudne, ponieważ przybytek należy do jej męża, a mężczyzna zostawił żonę wiele lat temu. Kobieta spotyka się z przedstawicielem potencjalnego kupca, mecenasem Piotrowskim (Leszek Abrahamowicz). Na przeszkodzie transakcji staje Wiktor Grun (Przemysław Stippa) - referent carskiej policji.

"Polowanie na ćmy" - ile odcinków liczy nowy serial w TVP1?

"Polowanie na ćmy" składa się z 7 odcinków, które będą emitowane w niedziele wieczory, o godz. 20.20 w TVP1.

"Polowanie na ćmy" - obsada, bohaterowie, kto jest kim?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze