Matka, odcinek 2: Agnieszka znajdzie świadka, który wrobił Rafała Marczaka w zabójstwo

i

Autor: Polsat Matka, odcinek 2: Agnieszka znajdzie świadka, który wrobił Rafała Marczaka w zabójstwo

Matka

Matka, odcinek 2: Agnieszka sprawdzi świadka, który wrobił Rafała Marczaka w zabójstwo

2023-03-06 20:09

W 2 odcinku serialu "Matka" Agnieszka (Olga Bołądź) idąc za sugestią Rafała Marczaka (Marcin Kowalczyk) dotrze do świadka, Janusza Pawlickiego (Grzegorz Wolf), który złożył obciążające "mordercę" zeznania w sądzie. Trzy lata temu podczas procesu Marczaka właśnie Janusz ujawnił, że widział Rafała na terenie ogródków działkowych, gdzie znaleziono ciało. Do myślenia Agnieszce w 2 odcinku serialu "Matka" dadzą nie tyle słowa świadka, ale to, co stało się tuż po procesie. Chodzi o wypadek Karola (Patryk Szwichtenberg), syna Pawlickiego i pieniądze na jego leczenie w Wiedniu. To była łapówka za krzywoprzysięstwo? Co ustali Agnieszka i jaki to ma związek ze śmiercią jej syna Piotrusia?

"Matka" odcinek 2 - poniedziałek, 6.03.2023, o godz. 20.05 w Polsacie

W 2 odcinku serialu "Matka" Agnieszka nie dojdzie do siebie po spotkaniu z Rafałem Marczakiem w więzieniu. Wciąż nie da jej spokoju wyznanie "mordercy", że został niesłusznie skazany za zabójstwo, a dziennikarskie śledztwo, którego kilka lat temu prowadziła w jego sprawie ma nie tylko związek z kryminalną zagadką, ale także samobójczą śmiercią jej 12-letniego syna Piotrka (Borys Bartłomiejczyk).

Poprzednio w serialu "Matka" Marczak zapowiedział Agnieszce, że od dawna chciał się zemścić za to, że doprowadziła do jego skazania. Ale będzie mu zależało, żeby sprawdziła, czy świadek, do którego dotarła, Janusz Pawlicki, kłamał w sądzie. Zdaniem Marczaka udział Agnieszki w śledztwie nie był przypadkowy. - Byłaś trybikiem, użyli cię. Niektóre rzeczy warto sprawdzić do końca. Na przykład, jaki był udział mojej córki w tym wszystkim. Może wtedy dowiedziałabyś się więcej w swojej sprawie. Dobrze wiesz, o czym mówię...

Informacje na temat Pawlickiego w 2 odcinku serialu "Matka" wydadzą się Agnieszce mocno podejrzane. Okaże się, że jego ranny w wypadku syn Karol miał bardzo złe rokowania, ale tuż po procesie ojciec wysłał go na eksperymentalną terapię za granicę. Zapłacił za nią 150 tysięcy euro. Agnieszka zacznie dociekać skąd Pawlicki wziął pieniądze i czy to przypadek, że zdobył je po procesie.

Podczas spotkania ze świadkiem w 2 odcinku serialu "Matka" Agnieszka będzie udawała, że operacja syna Pawlickiego interesuje ją z powodów prywatnych.

- Lekarze mówili, że nie będzie chodził i gdyby nie ta klinika w Wiedniu. Przepraszam, ale tata ma podobne problemy. Szukałam w sieci i trafiłam na wypadek pana syna. Tylko tam jest cholernie drogo. Najprostsza przepuklina kosztuje trzydzieści tysięcy euro, a co dopiero taka kosztowna operacja...

Ostrożny Pawlicki w 2 odcinku serialu "Matka" wyjaśni Agnieszce, że pieniądze na operację syna zdobył dzięki zbiórce pieniędzy po rodzinie i znajomych. - Dobrze, że ma pan takich zamożnych znajomych... - spróbuje pociągnąć go za język dziennikarka, ale ta z pozoru niewinna sugestia wywoła gwałtowną reakcję Pawlickiego, który nagle się zdenerwuje. - O co pani chodzi?!

- Panie Januszu, skąd miał pan pieniądze na operację? - zapyta wprost Nolińska, ale świadkiem w sprawie Marczaka nie odpowie. W 2 odcinku serialu "Matka" instynkt śledczy zaprowadzi Agnieszkę do matki dziewczyny, która zginęła w tym samym wypadku. Swoim odkryciem podzieli się z Marczakiem. Rafał przyzna się Agnieszce, że zabił człowieka, który skrzywdził jego dziecko, ale nie popełnił morderstwa, za które odsiaduje teraz wyrok. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze