Łowcy cieni.  Adam Cybulski (Jacek Mędrala)

i

Autor: Gosia Stasiewicz/Grupa ZPR Łowcy cieni. Adam Cybulski (Jacek Mędrala)

Łowcy cieni, odcinek 26 - opis, streszczenie: Kradzież danych osobowych na ogromną skalę

2019-11-13 18:12

"Łowcy cieni" odcinek 26 w NOWA TV w środę 13.11.2019 o godz. 20.10.. Ernest jest dyrektorem firmy pożyczkowej. Zostaje zaatakowany przez zamaskowanego mężczyznę, który wykrada dane z jego firmy. Łowcy zajmują się sprawą kradzieży danych osobowych na skalę niespotykaną w Polsce.

Kornelia, żona Ernesta oskarża o kradzież kochankę Ernesta, Iwonę. Klaudia sprawdza sieć firmy, okazuje się, że była bardzo słabo chroniona i kradzież danych nie była trudna. Łowcy odkrywają też, że w biurze zamontowane były ukryta kamera i podsłuch.

Córeczka Maryśki prosi ją o pomoc – w szkole mają „dzień rodzica”, rodzice przychodzą do szkoły i opowiadają o tym, co robią w pracy. Jako że Adam ma nudną pracę, córka prosi Maryśkę o wystąpienie przed klasą jako prywatny detektyw.

Łowcy sprawdzają pracowników firmy. Jeden z nich zataił przed policją, że był podejrzewany w przeszłości o defraudację pieniędzy. Mężczyzna jednak nie ma nic wspólnego z kradzieżą.

Tymczasem Ernest dostaje żądanie okupu – ma dostarczyć pieniądze do wieczora, albo wszyscy poznają jego brudne sekrety… Łowcy aranżują przekazanie okupu, ale mężczyzna, który pojawia się na miejscu, okazuje się tylko kurierem. Jego zleceniodawca to Amadeo – kilkukrotnie notowany warszawski żigolak.

Adam prosi Maryśkę o pilne spotkanie. Rozmawiał z nauczycielką Kalinki i dowiedział się, że szkoła nie organizuje żadnego „dnia rodzice”. Wszystko wskazuje na to, że Kalinka okłamała Maryśkę.
Jednocześnie szantażysta spełnia swoją groźbę. Do internetu trafia film nagrany ukrytą kamerą w firmie Ernesta, pokazujący jak ten zdradza żonę, ale z inną kobietą niż Iwona.

Łowcy namierzają żigolaka Amadeo, znanego również z oszustw i wyłudzeń. Okazuje się jednak, że Amadeo działał na czyjeś zlecenie kogoś z okradzionej firmy pożyczkowej.

Po zakończeniu śledztwa Maryśka i Adam rozmawiają z Kalinką. Chcą wiedzieć, dlaczego ich okłamała w sprawie „dnia rodzica”. Odpowiedź zaskoczy i wzruszy rodziców dziewczynki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze