Łowcy cieni, odc 1 - opis, streszczenie: Jagna i Brunon szukają porwanego dziecka

2019-09-30 17:49 opr. jkk
Łowcy cieni. Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska) i Brunon Małecki (Wojciech Medyński)
Autor: Nowa TV Łowca cieni nowy serial od września

"Łowcy cieni" odcinek 1 w NOWA TV w poniedziałek, 30.09.2019 o godz. 21.00.Opiekunka gra z Mateuszem w parku w piłkę. Piłka ląduje w pobliskich krzakach. Gdy opiekunce udaje się ją odzyskać, z przerażeniem zauważa, że Mateusza nie ma. Spanikowana szuka chłopca w całym parku, w końcu zgłasza zaginięcie na policję. Po dobie, gdy policji nie udaje się odnaleźć dziecka, sprawa trafia do Brunona i Jagny.

Łowcy analizują zhakowane przez Tomka prywatne monitoringi z serwerów pobliskich sklepów - Mateusz został porwany przez zamaskowanego mężczyznę. Łowcy rozmawiają z rodzicami Mateusza - chłopiec na stałe mieszka z lepiej sytuowanym finansowo ojcem, matka ma do niego pretensje. Ojciec nie otrzymał żądania okupu, łowcy każą mu kontaktować się z nimi, gdyby tak się stało.

Prawnik dzwoni do Brunona - była żona Brunona zmarła nagle, Brunon jest teraz jedynym prawnym opiekunem córki Julii. Łowcy konsultują się w szklarni z Haradą - Harada podejrzewa, że mają do czynienia z międzynarodową siatką przestępczą, która w ostatnim czasie rozszerzyła swoją działalność o handel ludźmi.

Łowcy organizują tajne spotkanie z Norbertem, który infiltruje powiązany gang przemytników - Norbert potwierdza przypuszczenia Harady, domyśla się, gdzie handlarze mogą mieć swoją kryjówkę. Brunon i Jagna obserwują i podsłuchują kryjówkę gangu w swojej furgonetce, potwierdzają, że znajduje się tam dziecko - muszą zorganizować akcję z antyterrorystami.

Brunon zawozi Julię do domu z dworca - dziewczyna jest rozpuszczona i zawiedziona zarówno Brunonem, jak i Warszawą. Brunon razem z Jagną i antyterrorystami po cichu zbliżają się do kryjówki gangu, ujmują wszystkich gangsterów i uwalniają dziecko - nie jest to jednak Mateusz, łowcy są zdziwieni.

Otrzymują informacje od Tomka - na koncie ojca dzieją się dziwne ruchy finansowe, pewnie otrzymał żądanie okupu i nie poinformował łowców. Sąsiedzi Brunona dzwonią do niego - w jego domu dzieje się coś złego. Brunon zastaje pijaną Julię palącą papierosy w salonie - wywiązuje się awantura, Julia wychodzi trzaskając drzwiami. Jagna pociesza Brunona - Julii niedawno zmarła matka, Brunon musi dać jej czas.

Partnerem materiału jest Nowa TV.