Koniec Stulecia Winnych 4. Koniec domu w Brwinowie w ostatnim 52 odcinku? Wszystko przez Jerzyka - ZDJĘCIA, WIDEO

i

Autor: VOD.TVP.PL Koniec Stulecia Winnych 4. Koniec domu w Brwinowie w ostatnim 52 odcinku? Wszystko przez Jerzyka - ZDJĘCIA, WIDEO

Koniec Stulecia Winnych 4. Koniec domu w Brwinowie w ostatnim 52 odcinku? Wszystko przez Jerzyka - ZDJĘCIA, WIDEO

2022-05-15 20:02

"Stulecie Winnych" skończy się w 4 sezonie gdy w życiu Ani (Urszula Grabowska) i Michała (Stefan Pawłowski) dużo się zmieni, ale pojawi się także zagrożenie, że nie będą mieli gdzie mieszkać, że stracą rodzinny dom w Brwinowie! Wszystkiemu winny Jerzyk (Andrzej Andrzejewski), starszy syn zmarłej Andzi (Barbara Wypych), który w ostatnim 52 odcinku "Stulecia Winnych" wpadnie na szalony pomysł, żeby dom przerobić na włoską pizzerię pod szyldem "Mamma Andzia". Słysząc o jego planach Ania i Michał aż zbledną, bo Jerzyk wcale nie będzie krył się, że zamierza zabrać im dom. Jak to zniosą? Poznajcie szczegóły i zobaczcie WIDEO jak się skończy "Stulecia Winnych" 4.

"Stulecie Winnych" 4 sezon ostatni odcinek 52 (odc. 13) - niedziela, 15.05.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Finał "Stulecia Winnych" 4 zdecyduje o losach Ani i Michała, którzy latem 1989 roku staną w obliczu przełomowym zmian w ich rodzinie. Michał junior (Marcin Franc) wygra wybory do Sejmu i zostanie posłem, a wszyscy w Brwinowie z nadzieją będą patrzyli w przyszłość po wielkim zwycięstwie "Solidarności". Po latach związku coraz starsi Ania i Michał pokonają kryzys związany z faktem, że ostatnio nie mieli dla siebie zbyt wiele czasu.

Znów zacznie się im układać, ale niespodziewanie  w ostatnim 52 odcinku "Stulecia Winnych" spadnie na nich nowe zagrożenie. Ze strony Jerzyka, który co prawda odpokutował swoje winy, że donosił ubekom na Winnych, ale tym razem wyciągnie rękę po dom w Brwinowie. Jerzyk, u którego boku już na stałe będzie kolejna dziewczyna, Jola (Anna Szymańczyk), zawsze miał głowę do interesów, lecz kolejny biznes będzie chciał rozkręcić kosztem Ani i Michała.

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 4. Okrutna tajemnica Ewy wyjdzie na jaw w ostatnim 52 odcinku. Dopiero w Brwinowie przestanie płakać – ZDJĘCIA

Na koniec sezonu "Stulecia Winnych" starszy syn Andzi, szwagier córki Ani, Ewy (Sonia Mietielica), wpadnie na pomysł, żeby w domu w Brwinowie otworzyć pizzerię! I postawi Anię oraz Michała przed faktem dokonanym, w zasadzie nie pytając ich o zdanie. Otwieramy pizzerię! Co wy na to? "Mamma Andzia"! Jak na Sycylii, tylko taka nasza, swojska, żeby o mamusi w Brwinowie nikt nie zapomniał!

Ania w 52 odcinku "Stulecia Winnych" aż zblednie, słysząc te rewelacje od Jerzyka. - A gdzie ją otwieracie?- Tutaj! - krzyknie nakręcony na nowy biznes syn Andzi. Początkowo Winna pomyśli, że się przesłyszała. - Ale jak to tu? Jednak Jerzyk obmyśli już wszystko w najdrobniejszych szczegółach. - Trochę się wytnie, tam się wyburzy!- Nie, ale krzaczki mogą zostać! - doda Jola, a Jerzyk pochwali ukochaną za jej zapał do pracy. Jola kwiatków nasadzi. Ładną kosteczkę brukową położymy, żeby błota nie było!

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FStulecieWinnychTVP%2Fvideos%2F578611000166720%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Sprawdź też: Koniec Stulecia Winnych 4. Zaręczyny Ani i Michała w ostatnim 52 odcinku! Ich miłość pokona największy kryzys – ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Dla Ani i Michała w finałowym odcinku "Stulecia Winnych" 4 stanie się jasne, że Jerzyk chce im odebrać dom po Stanisławie (Jan Wieczorkowski). - Jerzyk, a gdzie my będziemy mieszkać?- Jak to gdzie?! Tutaj będziecie mieszkać, tylko kuchnię zabiorę. Wypożyczę... A drugą zbuduję z tyłu, taką zapasową! Nowe idzie, trzeba wykorzystać! Pieniążki mam odłożone!

- Ale w Brwinowie to chyba raczej pierogi, a nie pizza? Poza tym tak na uboczu?

- Spokojna głowa! Wszystko mam wymyślone! Pizza Andzia, rosół Kazi! Michał, ty się znasz na wystroju, pomożesz?

Radość Jerzyka w 52 odcinku "Stulecia Winnych" nie udzieli się Ani i Michałowi, którzy będą przerażeni, że syn Andzi chce się wzbogacić ich kosztem. -  My to musimy na spokojnie przemyśleć... - oceni racjonalnie Ania, lecz on nie da się tak łatwo zbyć. - Nie ma czasu! Inflacja idzie, trzeba działać!

Plany Jerzyk z otwarciem pizzerii w domu w Brwinowie na koniec 4 sezonu "Stulecia Winnych" wyprowadzą Michała z równowagi. Na starość nie będzie sobie życzył, żeby ktoś zakłócał mu spokój w jego domu! A kiedy Ewa wspomni rodzicom, że chciałaby na stałe wrócić do Polski z Izraela, Ania zapewni córkę, że tu jest jej miejsce na ziemi. - Ewuniu, to jest twój dom...

- Na razie! Niedługo będzie tutaj knajpa! Jakby co, będziesz miała pracę! Tak jak my! Wszyscy będziemy kelnerować u Jerzyka! - oburzy się Michał.

W finale "Stulecia Winnych" 4 także Ewa postanowi przemówić Jerzykowi do rozumu, lecz nie będzie miała większego wpływu na szwagra. - Jerzyk, ty chyba zwariowałeś z tą pizzerią?! Obcy ludzie się będą ciągle po domu kręcić?!

- Jacy obcy? To będzie rodzinny interes!

- Ja tu nie mieszkam, więc to nie będzie mój problem, ale Michał na pewno tego nie zniesie... - uprzedzi go Ewa. - Spokojnie, pożyjemy, zobaczymy! - uprze się syn Andzi. Jak daleko się posunie Jerzyk, żeby zrealizować swój plan? Odbierze Ani i Michałowi dom po Stanisławie i Andzi? Po śmierci Winnych nie wyjaśniło się komu w spadku przypadł dom, a Jerzyk jako syn zmarłej Andzi ma do niego takie samo prawo jak Ania z Michałem, którzy mieszkali z ojcem i jego żoną przez lata. To się okaże dopiero w 5 sezonie "Stulecia Winnych".

Koniec Stulecia Winnych 4 ZWIASTUN. Powrót Damiana Winnego, zaręczyny Ani i Michała w ostatnim 52 odcinku
Najnowsze