Erynie. Pierwszy taki serial z Marcinem Dorocińskim w TVP VOD. Wiemy kiedy premiera i jak oglądać - ZDJĘCIA

i

Autor: materiały prasowe TVP Erynie. Pierwszy taki serial z Marcinem Dorocińskim w TVP VOD. Wiemy kiedy premiera i jak oglądać - ZDJĘCIA

Erynie

Erynie. Pierwszy taki serial z Marcinem Dorocińskim w TVP VOD. Wiemy kiedy premiera i jak oglądać - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Marcin Dorociński gwiazdą nowego serialu "Erynie", produkcji TVP, który po raz pierwszy w historii pojawi się wyłącznie w serwisie internetowym VOD.TVP.pl, wyłącznie dla użytkowników tej platformy. Premiera pasjonującego serialu "Erynie" już we wtorek, 25.10.2022 i od razu będzie można obejrzeć wszystkie 12 odcinków. O czym jest serial "Erynie", jak go oglądać online na VOD TVP, czy odcinki są za darmo? Poznaj wszystkie szczegóły produkcji, która ma szanse stać się hitem! Zobacz ZWIASTUN mrocznego serialu z Marcinem Dorocińskim.

 O czym jest serial "Erynie", pierwsza produkcja TVP na VOD?

Serial „Erynie” powstał na podstawie powieści kryminalnych Marka Krajewskiego: „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu”, „W otchłani mroku”, które opowiadają o losach kontrowersyjnego komisarza policji Edwarda Popielskiego, znanego również jako Łysy, prześladowcy lwowskich kryminalistów. W tej roli występuje właśnie Marcin Dorociński.  

Akcja "Erynie" zaczyna się tuż przed wybuchem II wojny światowej, w labiryntach ulic Lwowa. Główny bohater Edward Popielski zostaje wyrzucony z policji i zaczyna prowadzić prywatne śledztwa. Po kilku rozwiązanych sprawach udaje mu się wrócić do służby. W pracy posługuje się wybitnym intelektem, potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami, które mają ukryty sens. Z powodu padaczki, aktywowanej przez światło słoneczne, Łysy funkcjonuje głównie pod osłoną nocy. Komisarz Popielski chroni się za przyciemnianymi okularami, jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki, całonocne knajpy i burdele.

W serialu "Erynie" widzowie zobaczą surrealistyczny klimat międzywojennego Lwowa, w którym obok siebie żyją rzezimieszki, prostytutki, narkomani, zboczeńcy, arystokraci, niepiśmienni chłopi, cyrkowe dziwolągi, Ukraińcy, Żydzi i Polacy.

Obsada serialu "Erynie" - kim są bohaterowie?

Poza Marcinem Dorocińskim w serialu "Erynie" występują jeszcze: Wojciech Mecwaldowski, Eryk Lubos, Wiktoria Gorodeckaja, Erika Karkuszewska, Paweł Deląg, Marcin Bosak, Mirosław Haniszewski, Piotr Głowacki, Mirosław Kropielnicki, Christian Berkel.

Za scenariusz "Erynie" odpowiadają Borys Lankosz, Magdalena Lankosz, Igor Brejdygant. Pierwsza produkcja na TVP VOD to nie tylko barwna opowieść, ale też odtworzony z dbałością o szczegóły charakter epoki – wielokulturowy obraz Kresów i powojennej Polski. Zdjęcia kręcono m.in. we Lwowie, Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy, Wałbrzychu, Krakowie, Przemyślu. Serial zrealizowała Telewizja Polska S.A. w koprodukcji z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Gdzie oglądać "Erynie"? Czy na VOD TVP.pl odcinki są płatne?

"Erynie" w serwisie internetowym VOD TVP.pl jest dostępy od wtorku, 25.10.2022 na tej stronie >>> Od dnia premiery "Erynie" użytkownicy mogą obejrzeć 3 z 12 odcinków pierwszego sezonu. Kolejne będą udostępnione nieco później. Żeby oglądać serial "Erynie" trzeba wykupić dostęp do serwisu VOD TVP.pl, odcinki nie są za darmo.

Erynie. Mirosław Haniszewski

i

Autor: materiały prasowe TVP/ Jarosław Sosiński Erynie. Mirosław Haniszewski
„Erynie” z Marcinem Dorocińskim pierwszą premierą w modelu digital first w TVP VOD
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze