Dewajtis

Dewajtis, odcinek 4: Zmiany w pałacu Orwidów! Hanka i Julka dokonają zaskakującego odkrycia - ZDJĘCIA

2023-10-01 21:10

W 4 odcinku "Dewajtis" Hanka (Anna Bielawska) i Julka (Elżbieta Trzaskoś) wrócą do pałacu na wakacyjną przerwę. Studentki z Paryża na własne oczy przekonają się, że pod ich nieobecność w pałacu zaszły znaczące zmiany. W 4 odcinku "Dewajtis" Hanka i Julka poznają Irenę Orwid, prawowitą spadkobierczyni majątku w Poświciu, a także jej towarzysza Clarke'a Marwitza. Mężczyzna od razu wpadnie w oko córce Olgi (Małgorzata Pieczyńska), przez co plany Czertwanowej skomplikują się jeszcze bardziej! Koniecznie poznajcie szczegóły i zobaczcie to w naszej GALERII ZDJĘĆ!

"Dewajtis", odcinek 4 - niedziela, 8.10.2023, o godz. 20.20 w TVP1

W 4 odcinku "Dewajtis" Hanka i Julka przyjadą na letni wypoczynek do pałacu, w którym pod ich nieobecność dojdzie do znaczących zmian. Dzięki wstawiennictwu Marka (Karol Dziuba), którego Julka zaalarmuje o planach Olgi wobec Hanki, córce zmarłego Pawła (Mirosław Baka) uda się wyjechać na wymarzone studia do Paryża, co z resztą ojciec obiecał jej na łożu śmierci. Tyle tylko, że po odejściu Czertwana, jego żona zmieniła plany i wspólnie z Witoldem (Jan Hrynkiewicz) postanowili wydać ją za mąż za bogatego Rymwida, aby w ten sposób ratować rodowe fundusze, roztrwonione przez przyrodniego brata Marka. Jednak Czertwan na to nie pozwolił i wyciągając pokaźną sumę pieniędzy, dogadał się z macochą, przez co Hanka i Julka mogły wyjechać. A gdy w 4 odcinku "Dewajtis" wrócą, to już nic nie będzie takie samo!

A to dlatego, że w 4 odcinku "Dewajtis" w Poświciu pojawi się Irena Orwid, córka zmarłego Kazimierza (Wacław Warchoł), właściciela majątku, który po swojej śmierci przekazał go pod rządy Pawła, a następnie ten - Marka. Jednak jego prawowitą spadkobierczynią zostanie właśnie Irena, której Czertwan odda majątek po jej powrocie z Stanów Zjednoczonych. A przy okazji pozna losy Orwidów, które przez 20 lat pozostawały tajemnicą. W 4 odcinku "Dewajtis" Orwid będzie liczyła na pomoc Czertwana, ale on wymówi się ważnymi obowiązkami. Ale za to pojawi się ktoś inny!

W 4 odcinku "Dewajtis" w pałacu pojawią się również Hanka i Julka, które od razu poznają jego nową właścicielkę, a także jej towarzysza Clarke'a Marwitza. Mimo iż między córką Olgi, a znajomym Ireny wystąpi bariera językowa, to studentka spojrzy na niego życzliwym okiem, a nawet uratuje go z niemałej opresji! A to dlatego, że mężczyzna wpadnie jej w oko. I to zdecydowanie bardziej niż stary Rymwid, którego wybrali dla niej matka i brat! I w ten sposób plany Olgi i Witolda w 4 odcinku "Dewajtis" skomplikują się jeszcze bardziej. Tym bardziej, że swój udział w nim będzie miał również Rosjanin Gerasimow (Marek Bukowski), który po powrocie Orwidównej zacznie knuć z przyrodnim bratem Marka za jego plecami!

Dewajtis, odcinek 2. Nowe rządy Czertwanowej. Marek straci Martę
Najnowsze