Czterdziestolatek. Nieznany odcinek serialu z Kopiczyńskim. Inżynier Karwowski powraca!

2018-06-30 5:30 pam

Fani kultowego „Czterdziestolatka” na pewno podskoczą z radości. Jedna z telewizji pokaże prawdziwy rarytas – to nieemitowany odcinek zajawiający trzecią część przygód bohatera granego przez nieżyjącego już aktora Andrzeja Kopiczyńskiego (†82 l.).

Kiedy i gdzie nowy odcinek "Czterdziestolatka"?

„Studenci Trzeciego Wieku. Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień” – tak miała nazywać się kolejna seria przygód inżyniera Karwowskiego. Na nakręceniu pierwszego, pilotażowego odcinka się jednak skończyło. Skoro jednak został on nakręcony, powinien być pokazany fanom „Czterdziestolatka”. We wtorek, 3 lipca 2018, stacja znana głównie z kablówek Red Carpet TV pokaże ów nieznany szerzej odcinek.

Reżyser nakręcił materiał w 2009 r. i zaproponował telewizji publicznej jako pierwszy odcinek serialu, który miał być kontynuacją „Czterdziestolatka” z 1975 r. i „Czterdziestolatka. 20 lat później” z 1993 r. Do realizacji całości nigdy nie doszło. Powstało jedynie kilkuczęściowe słuchowisko, napisane na podstawie scenariusza stworzonego przez Jerzego Gruzę i Krzysztofa Teodora Toeplitza, które zostało nadane przez Program Pierwszy Polskiego Radia – mówi „Super Expressowi” Robert Patoleta, redaktor naczelny stacji.

– W zamyśle twórców, bohaterowie kontynuacji serialu – inżynier Stefan Karwowski oraz jego żona Madzia kupują nowe mieszkanie i zaczynają studia na uniwersytecie trzeciego wieku. W serialu miały pojawić się postacie znane z poprzednich serii, m.in. Roman Kłosowski jako Maliniak – dodaje.