Echo serca. Gdzie kręcony jest nowy serial TVP1? - ZWIASTUN

2019-01-15 15:24 sz
Echo serca - bohaterowie serialu TVP
Autor: Materiały prasowe TVP

"Echo serca" to nowy serial mający na celu przedstawić życie lekarzy i funkcjonowanie szpitala "od zaplecza". Według twórców nie będzie to jednak kolejne "Na dobre i na złe", ale historia bardziej zbliżona do rzeczywistości, gdzie nie wszystko się udaje, brakuje wsparcia, a sam szpital wymaga gruntownego remontu. W jaki sposób i gdzie kręcone jest "Echo serca"? Zobaczcie zwiastun.

"Echo serca" odcinek 1 - wtorek, 15.01.2019, o godz. 21.40 w TVP1

Nowy serial "Echo serca" według opisów jego twórców nie będzie kolejnym polukrowanym medycznym serialem, ale przedstawieniem rzeczywistości, z którą mierzą się codziennie polscy lekarze.

Produkcja powstaje na specjalnie wybudowanym planie na jednym z pięter Wojskowego Instytutu Medycznego, szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie. Szpital z "Echo serca" jest więc prawdziwy. Wiele pomieszczeń wymaga remontu, a sprzęt nie zawsze działa tak, jak powinien.

- Duży nacisk kładziemy też na to, żeby pokazać, z czym tak naprawdę zmagają się lekarze, jakie życie prowadzą - podkreśliła Julia Pogrebińska, która w "Echo serca" gra Joannę.

Oprócz wizualnej sfery twórcy nie zapomnieli również o fabule. Okazuje się, że serial "Echo serca" powstawał pod czujnym okiem specjalistów z prawdziwego zdarzenia (podobnie, jak "Na dobre i na złe", gdzie dyplomowani lekarze udzielają aktorom wskazówek).

– To kawałek rzeczywistości, który próbujemy stworzyć. Rzeczywistości, a nie wykreowanej historii – zdradziła Kamila Baar-Kochańska, odtwórczyni głównej roli Magdaleny Borskiej. - (...) Ja pracuję z prawdziwą panią psycholog, konsultując swoje zachowania i dialogi, profesjonalną pomoc przy różnych rodzajach terapii. To taka próba opowiedzenie czegoś naprawdę.

Poniżej wideo z przejścia po planie "Echo serca". Czekacie na pierwszy odcinek?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze