Echo serca. Gdzie kręcony jest nowy serial TVP1? - ZWIASTUN

2019-01-15 15:24 sz
Echo serca - bohaterowie serialu TVP
Autor: Materiały prasowe TVP

"Echo serca" to nowy serial mający na celu przedstawić życie lekarzy i funkcjonowanie szpitala "od zaplecza". Według twórców nie będzie to jednak kolejne "Na dobre i na złe", ale historia bardziej zbliżona do rzeczywistości, gdzie nie wszystko się udaje, brakuje wsparcia, a sam szpital wymaga gruntownego remontu. W jaki sposób i gdzie kręcone jest "Echo serca"? Zobaczcie zwiastun.

"Echo serca" odcinek 1 - wtorek, 15.01.2019, o godz. 21.40 w TVP1

Nowy serial "Echo serca" według opisów jego twórców nie będzie kolejnym polukrowanym medycznym serialem, ale przedstawieniem rzeczywistości, z którą mierzą się codziennie polscy lekarze.

Produkcja powstaje na specjalnie wybudowanym planie na jednym z pięter Wojskowego Instytutu Medycznego, szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie. Szpital z "Echo serca" jest więc prawdziwy. Wiele pomieszczeń wymaga remontu, a sprzęt nie zawsze działa tak, jak powinien.

- Duży nacisk kładziemy też na to, żeby pokazać, z czym tak naprawdę zmagają się lekarze, jakie życie prowadzą - podkreśliła Julia Pogrebińska, która w "Echo serca" gra Joannę.

Oprócz wizualnej sfery twórcy nie zapomnieli również o fabule. Okazuje się, że serial "Echo serca" powstawał pod czujnym okiem specjalistów z prawdziwego zdarzenia (podobnie, jak "Na dobre i na złe", gdzie dyplomowani lekarze udzielają aktorom wskazówek).

– To kawałek rzeczywistości, który próbujemy stworzyć. Rzeczywistości, a nie wykreowanej historii – zdradziła Kamila Baar-Kochańska, odtwórczyni głównej roli Magdaleny Borskiej. - (...) Ja pracuję z prawdziwą panią psycholog, konsultując swoje zachowania i dialogi, profesjonalną pomoc przy różnych rodzajach terapii. To taka próba opowiedzenie czegoś naprawdę.

Poniżej wideo z przejścia po planie "Echo serca". Czekacie na pierwszy odcinek?