Barwy szczęścia. Kto zastąpi Zenka Grzelaka? Do samego końca walczył o żonę

i

Autor: Artrama Barwy szczęścia. Kto zastąpi Zenka Grzelaka? Do samego końca walczył o żonę

Barwy szczęścia. Kto zastąpi Zenka Grzelaka? Do samego końca walczył o żonę

Zenek Grzelak w "Barwach szczęścia" to postać, która żyje z serialem od 1 odcinka. Kiedy po długiej chorobie zmarł grający go Jan Pęczek, wszyscy zaczęli się zastanowić co się stanie z uwielbianym przez miliony bohaterem. Zastąpienie Zenka Grzelaka przez innego aktora będzie bardzo trudne - aktor i jego bohater byli jak jedna dusza i jedno ciało. Obaj bardzo kochali swoje żony i życie. Czy pożegnanie Jana Pęczka oznacza rozstanie na zawsze z Zenkiem Grzelakiem?

Zenek Grzelak z "Barw szczęścia" jest niezastąpiony? Aktor i bohater byli identyczni

Wczorajsza wiadomość o śmierci Jana Pęczka pogrążyła w żałobie fanów "Barw Szczęścia". Zenek Grzelak to wyjątkowa postać, która jest z widzami od pierwszego odcinka serii. W dodatku to niezwykle dobry człowiek, uczciwy i oddany ludziom. Okazuje się, że aktora i jego bohatera łączyło prawie wszystko. Czy Zenka Grzelaka mógłby zagrać ktoś inny?

- W ostatnich miesiącach zmagań z nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów - napisał Maciej Englert.

Jan Pęczek i jego serialowy Zenek Grzelak bardzo kochali swoje żony. Obaj walczyli o ich zdrowie i życie do samego końca. Jadwiga Jakubik-Grzelak w ostatnim sezonie serialu Basia (Słamoira Łozińska) przeszła zawał, a jej życie zawisło na włosku. Ukochany mąż był przy niej w każdej sekundzie. Kiedy myślała, że umiera powiedziała mężowi piękne słowa. 

- Dziękuję za wszystkie te lata, kochanie. Nie mogłam ich przeżyć lepiej. Pa...

Zobacz też: Wypadek Lilki z M jak miłość?! Ciało Moniki Mielnickiej jest w fatalnym stanie. Wszystko przez nową rolę - WIDEO

Barwy szczęścia. Umarł Jan Pęczek. Co się stanie z Zenkiem Grzelakiem?
Jan Pęczek

i

Autor: AKPA

W prawdziwym życiu żony Jana Pęczka nie udało się uratować. Jadwiga Bargiełowska-Pęczek odeszła nagle w maju tego roku. 2 miesiące później jej kochający mąż dołączył do Jadwigi.

W "Barwach szczęścia" Basia po śmierci Zenka zostałaby sama. Na razie nie wiadomo, czy inny aktor podejmie się zastąpienia Jana Pęczka w tak znaczącej roli. Pewne jest, że Zenek Grzelak i Jan Pęczek mieli ze sobą dużo wspólnego - tak naprawdę stanowili jedność.   

- Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej 'góralskiej duszy - napisał w pożegnaniu Maciej Englert.

Zenek Grzelak w "Barwach szczęścia" również był oazą spokoju i solidności. Obaj panowie kochali swoje żony i życie. 

- Lubię rzeczy dające radość. Patrzę przez okno i nie mam wyrzutów sumienia, że nie wymyśliłem prochu - mówił Jan Pęczek. - Moja dewiza: trzeba się reperować i jechać dalej!. Czytam nieraz, że nie wolno w życiu tracić chwili, że trzeba każdą mądrze wykorzystać. A ja uważam dokładnie odwrotnie! Należy robić to, co przyjemne. Nie zmuszajmy się do niczego. 

Zenek Grzelak w "Barwach szczęścia" powiedziałby na pożegnanie to samo?

Nie przegap: M jak miłość przerwane. Kinga Zduńska nie może nagrać przez jeden istotny szczegół - WIDEO

Najnowsze