SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Kazimierz Mazur z Na Wspólnej księdzem w Leśnej Górze

Na dobre i na złe. Kazimierz Mazur z Na Wspólnej księdzem w Leśnej Górze

14.04.2016, godz. 19:00
Na dobre i na złe odcinek 634, Jan (Krzysztof Kwiatkowski), ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur)
Na dobre i na złe odcinek 634. Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), ksiądz Piotr (Kazimierz Mazur) foto: Artrama/TVN

Kazimierz Mazur znany z roli Kamila Hoffera w "Na Wspólnej" wystąpi gościnnie w 634 odcinku "Na dobre i na złe". Aktor wcieli się w rolę księdza Piotra, chorego na guza mózgu pacjenta profesora Artura Barta (Piotr Głowacki). To duchowny pomoże też Rafałowi Konicy (Robert Koszucki) poradzić sobie z bólem po śmierci córki Małgosi (Daria Domaszewicz).

"Na dobre i na złe" odcinek 634 - środa, 20.04.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Kazimierz Mazur dołączył do obsady "Na dobre i na złe". I choć aktor w "Na Wspólnej" gra lekarza, to w szpitalu w Leśnej Górze nie będzie miał z tym nic wspólnego.

Zobacz: Na dobre i na złe. Koniec serialu? Odcinki Na dobre i na złe w TVP2 tylko do końca roku

W 634 odcinku "Na dobre i na złe" Kazimierz Mazur wcieli się w rolę księdza z parafii w Leśnej Górze. Duchowny pojawi się na cmentarzu w chwili gdy przy grobie Małgosi będzie czuwał wciąż pogrążony w żałobie Rafał Konica.

Kapłan spróbuje pomóc zrozpaczonemu ojcu zmarłego dziecka, który wciąż nie może zrozumieć dlaczego stracił córkę. - Miała przed sobą całe życie. W kółko zadaję sobie pytanie "dlaczego?"...

- Nie znam odpowiedzi. Śmierć to część życia. Tak jak choroba - powie duchowny. - Naprawdę widzi ksiądz sens w swoim cierpieniu? -zapyta Konica.

- Tak myślę, że tak. Widocznie Bóg chce, żebym sobie coś przemyślał. Dokonał korekty w swoim życiu. Widocznie profesorowi Bartowi potrzebny jest na otwarcie spektakularny sukces lub porażka...- wyjaśni.

Zobacz: Na dobre i na złe. Kasia oskarży Falkowicza, że chce jej zabrać Matyldę

Jeszcze tego samego dnia ksiądz Piotr zgłosi się do szpitala w Leśnej Górze na operację, którą ma przeprowadzić wybitny neurochirurg. Tylko profesor Bart może bowiem usunąć z mózgu księdza guza. Tuż przed zabiegiem ksiądz i lekarz odbędą rozmowę na temat wiary.

Chirurg nie będzie ukrywał, że jest zagorzałym ateistą i nie wierzy w cudowną moc modlitwy. Uprzedzi księdza, że operacja będzie bardzo ryzykowna i musi być gotowy na wszystko. Chory kapłan będzie liczył się z tym, że może umrzeć. - Nikt nie zna dnia ani godziny. Ale jeżeli śmierć po mnie przyjdzie to jestem przygotowany.

- Nikt nie jest. Zbyt często widziałem jak przychodzi, nikt nie jest. Ale ja o księdza powalczę - obieca neurochirurg.

Pierwszą operację w nowym miejscu wykona wspólnie z Falkowiczem, który mimo jego bogatego dorobku nie ma będzie miał do niego zaufania. Bart zaproponuje Falkowiczowi asystę, bo jest najlepszym chirurgiem naczyniowym.

- Jest mi pan potrzebny na sali operacyjnej. Pacjent z guzem mózgu. Nieoperacyjny ze względu na dramatyczne zwężenie tętnic szyjnych. Od roku nie mogę znaleźć nikogo kto, by podjął się udrożnienia. Lekarze nie mają teraz jaj. A koledzy wolą wszczepiać dyski niż się zajmować prawdziwą chirurgią. A pan jest z tych co się boją, profesorze? - zapyta wprost Bart.

Czy dwaj profesorowie z Leśnej Góry zdołają uratować umierającego księdza?

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: