Wojenne dziewczyny 4, odcinek 44: Pogrzeb Irki przerwany przez Niemców! Rodzice nie zdążą nawet jej pochować - ZWIASTUN

2021-10-17 21:23
Wojenne dziewczyny 4, odcinek 44: Pogrzeb Irki przerwany przez Niemców! Rodzice nie zdążą nawet jej pochować - ZWIASTUN
Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 4, odcinek 44: Pogrzeb Irki przerwany przez Niemców! Rodzice nie zdążą nawet jej pochować - ZWIASTUN

Irka (Marta Mazurek) z serialu "Wojenne dziewczyny" zmarła, a wiadomość o tragicznej śmierci Irki będzie potężnym ciosem dla jej rodziców -Jadwigi (Danuta Stenka) i Adama (Robert Gonera) oraz brata Witka (Michał Czernecki). W 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 bliscy zmarłej Irki zaczną szykować pogrzeb. Ewa (Vanessa Aleksander) i Marysia (Aleksandra Pisula) uprzedzą Szczęsnych, że nie będą mogli pochować Irki na cmentarzu na Powązkach ze względu na duże ryzyko. W końcu pogrzeb Irki w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" odbędzie się w lesie nieopodal jej rodzinnego domu. Podczas skromnej ceremonii wszyscy żałobnicy wpadną w zasadzkę Niemców. Wyda ich sąsiad... Zobaczcie ZWIASTUN!

"Wojenne dziewczyny" 4 sezon, odcinek 44 - niedziela, 17.10.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 nie tylko Ewa i Marysia, ale także dowódcy konspiracji Leokadia (Magdalena Czerwińska) i Kruk (Paweł Małaszyński) będą musieli się zmierzyć z bolesnymi skutkami śmierci Irki. Wszyscy będą świadomi tego, że podczas akcji odbicia Irki z rąk Niemców popełniono szereg błędów, ale czasu już nie da się cofnąć. Irka zginęła i w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" przyjaciółki zmarłej dostaną trudne zadanie, by powiadomić rodziców Szczęsnej o śmierci ich jedynej córki. Jednocześnie uprzedzą zrozpaczonych Jadwigę i Adama, że pogrzeb Irki może sprowadzić zagrożenia na wszystkich jej bliskich walczących z podziemiu. - Zrobimy rozpoznanie. Irka zasługuje na prawdziwy pogrzeb... - obieca jednak Marysia.

Nie przegap: Marta Mazurek odeszła z Wojennych dziewczyn. Irka umarła, a jej miejsce zajęła już inna bohaterka - ZDJĘCIA

Zobacz też: Wojenne dziewczyny 4, odcinek 43: Śmierć Irki podczas odbicia z rąk Niemców! Umrze po postrzale - ZWIASTUN

Rodzice Irki w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 będą chcieli złożyć trumnę z jej ciałem do rodzinnego grobu na Powązkach, ale nie dostaną na to zgody dowództwa. - Natknęłyśmy się na czterech. Na Powązkach się nie uda... - wyjaśni Marysia. - Kruk powiedział, że musimy jej znaleźć inne miejsce. I musimy ograniczyć liczbę osób. Tak będzie bezpieczniej... - doda Ewa, która z trudem powstrzyma łzy. Dla niej śmierć Irki będzie wyjątkowo bolesna, bo siostra jej ukochanego Witka była także jej siostrą.

Zrozpaczona Jadwiga w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" zacznie dopytywać o to inne miejsce. - Cmentarze są teraz niebezpieczne, więc najlepiej byłoby jej znaleźć miejsce pod Warszawą... -  powie drżącym głosem Ewa. Matka Irki zupełnie się załamie. Nie dość, że straciła córkę, to teraz nie będzie mogła jej pożegnać w godny sposób. - Chcecie ją tak tylko zakopać? Jak zwierzę? Adam pocieszy jednak żonę, że wszystkim się zajmie i znajdzie sposób, żeby zmarła Irka spoczęła w wyjątkowym miejscu.- Musi być ksiądz. Ona musi spocząć w poświęconej ziemi... - poleci Jadwiga.

Ojciec Irki i jej ukochany Olek (Wojciech Solarz) w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" znajdą zakątek w lesie, który dla Szczęsnej miał szczególne znaczenie. - To było jej miejsce przed wojną. Przychodziła tu, siadała... - wyjaśni Adam.- Żałuję, że nie znałem jej wcześniej... Gdyby nie wojna byłaby pewnie gdzieś na stypendium za granicą... - doda Olek.

Gdy obaj będą kopać grób dla Irki w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 nagle pojawi się sąsiad Szczęsnych, który sprowadzi na nich poważne kłopoty. To on wyda Niemcom, że Jadwiga i Adam urządzają pogrzeb w lesie. Podczas ceremonii rodzina Irki oraz jej przyjaciółki i dowódcy wpadną w zasadzkę. Wszystkich uratuje tylko szybka reakcja Witka, który w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" 4 zacznie strzelać, zabijając jednego z hitlerowców. W ten sposób uda im się uciec i schronić w domu Szczęsnych.

Ale trumnę z ciałem Irki w 44 odcinku "Wojenne dziewczyny" trzeba będzie wyciągnąć z grobu wykopanego w lesie. - Wyprawiamy stypę, a nawet nie wiem co z jej grobem. Gdzie mam ją odwiedzać... - Jadwiga nie będzie mogła się z tym pogodzić. Dopiero Krukowi uda się przenieść ciało zmarłej Irki do kaplicy jednego z kościołów w Warszawie. - Zaprowadzimy was jak będzie bezpiecznie... - zapewni Szczęsnych i dotrzyma obietnicy. Irka zostanie pochowana bez pogrzebu, ale w godnym miejscu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze