Przyjaciółki

Śmierć Zuzy w Przyjaciółkach. Takie będą ostatnie słowa Zuzy w 256 odcinku podczas pożegnania

2023-09-08 8:41

Zuza umrze, a Anita Sokołowska odejdzie z serialu "Przyjaciółki" w dramatycznych okolicznościach. Choroba Zuzy, u której po latach nastąpi nastąpi nawrót nowotworu, będzie postępowała tak błyskawicznie, że już w 256 odcinku "Przyjaciółek" 22 sezonu nastąpi to, co nieuniknione! Śmierć Zuzy poprzedzą wstrząsające wydarzenia, desperacka walka o życie Markiewicz, dla której nie będzie już żadnych szans. Umierająca Zuza w 256 odcinku "Przyjaciółek" na szczęście zdąży pożegnać się z przyjaciółkami. Inga (Małgorzata Socha), Patrycja (Joanna Liszowska) i Anka (Magdalena Stużyńska) usłyszą jej ostatnie słowa. Sprawdź jak Zuza odejdzie na zawsze z serialu.

"Przyjaciółki" 22 sezon odcinek 256 - czwartek, 14.09.2023, o godz. 21.10 w Polsacie

Anita Sokołowska zostanie uśmiercona w "Przyjaciółkach" i pożegna się z rolą Zuzy Markewicz, która już od zeszłego sezonu serialu w obsadzie pojawiała się tylko gościnnie. Przez długi czas nie było wiadomo w jakich okolicznościach Zuza na zawsze odejdzie z "Przyjaciółek". W ostatnich odcinkach emitowanych wiosną wątek Zuzy został ograniczony do minimum. Wyjechała do pracy w Berlinie, tam ułożyła sobie życie po rozstaniu z Błażejem (Mateusz Damięcki) i właśnie tam spadną na nią przerażające wieści o chorobie, którą w 255 odcinku "Przyjaciółek" postanowi ukryć przed przyjaciółkami.

Przyjaciółki Zuzy do końca nie będą wiedziały o chorobie!

Na początku 22 sezonu "Przyjaciółek" umierająca Zuza przyjedzie z Niemiec do Polski, żeby spotkać się z Ingą, Patrycją i Anką jak za dawnych lat. Nie da po sobie poznać, że to ostatnie chwile jej życia, że dzieje się z nią coś złego. Jedyną osobą, która dowie się o chorobie Zuzy będzie jej matka Stefa (Dorota Kolak).

I to właśnie ona dopiero w 256 odcinku "Przyjaciółek", czyli drugim nowego sezonu zawiadomi przyjaciółki córki, że śmierć jest nieuniknione. Niestety z każdym dniem stan chorej na raka Zuzy będzie coraz gorszy. Nastąpią kolejne przerzuty nowotworu z piersi do wątroby i mózgu. Lekarze w Berlinie uznają, że nie ma już dla Zuzy żadnej nadziei.

Załamane i zrozpaczone przyjaciółki Zuzy w 256 odcinku "Przyjaciółek" postanowią więc po raz ostatni jechać do Berlina. Wcześniej Patrycja i Stefa zdecydują się zasięgnąć jeszcze jednej opinii lekarskiej, bez wiedzy chorej. Ale nawet wybitny onkolog stwierdzi wprost, że w przypadek Zuzy jest beznadziejny, że zostało jej niewiele czasu.

Ostatnie pożegnanie Zuzy z przyjaciółkami przed śmiercią w 256 odcinku "Przyjaciółek"

A kiedy Inga, Patrycja i Anka w 256 odcinku "Przyjaciółek" zrozumieją, że koniec jest blisko, że śmierć Zuzy jest nieunikniona, będą miały do niej żal, że nie powiedziała im o chorobie wcześniej, że zabraknie im czasy na pożegnanie, na które żadna z nich nie będzie gotowa. Do ostatnich chwil Stefa będzie miała jednak nadzieję, że być może wydarzy się cud. Ale lekarz rozwieje złudzenia matki Zuzy.

- Wątroba jest zaatakowana w bardzo zaawansowanym stopniu. Przy takim rodzaju przerzutów kwalifikacja do udziału w naszym programie jest niemożliwa - oceni onkolog po obejrzeniu wyników Zuzy w 256 odcinku "Przyjaciółek". Wszyscy bliscy umierającej Markiewicz będą zdruzgotani.

W decydującym momencie Inga postanowi, że razem z Anką i Patrycją pojadą do Berlina, żeby pożegnać się z Zuzą, która pogodzi się już z tym, że odejdzie. - Zuza chce zakończyć swoje sprawy, pożegnać się. Odejść na swoich warunkach. To dla niej ważne i ma do tego prawo - usłyszą z ust Stefy. Niestety los sprawi, że przed podróżą do Niemiec wydarzy się coś, co powstrzyma Ingę. Nie zdąży na pociąg, więc nie pojedzie do Zuzy.

W 256 odcinku "Przyjaciółek" podczas spotkania Ingi, Patrycji i Anki zadzwoni do nich Stefa, żeby przekazać im, że Zuza może umrzeć w każdej chwili, bo nastąpią przerzuty nowotworu do mózgu. Zrozpaczone przyjaciółki ruszą pociągiem do Berlina, łudząc się, że zdążą zobaczyć Zuzę przed śmiercią. Gdy dotrą do jej mieszkania, odetchną z ulgą, że Zuza żyje. - Hej laski! Chodźcie do mnie... - powita ich z uśmiechem, resztkami sił, bo choroba nie da za wygraną.

Szczęśliwa Zuza w 256 odcinku "Przyjaciółek" będzie już pogodzona z losem, z tym, że czeka ją śmierć. Wrócą do niej wspomnienia z czasów szkolnych, kiedy przeżywały razem szalone przygody i miłości. - Bawcie się. Kochajcie, podróżujcie. Tańczcie za mnie... Ja się nie boję. I nie żałuję niczego - to będą ostatnie słowa Zuzy do przyjaciółek przed odejściem.

Zuza umrze w 256 odcinku "Przyjaciółek", a w kolejnym będzie już po pogrzebie. Inga, Patrycja i Anka nie pogodzą się jednak z odejściem czwartej przyjaciółki.

Przyjaciółki ZWIASTUN 22 sezonu. Zuza nie odejdzie, Patrycja zamknie się w sobie przez chorobę
Listen on Spreaker.
Najnowsze