Ojciec Mateusz. Koniec Ojca Mateusza? Artur Żmijewski dementuje plotki: Będzie 16 sezon

2016-02-29 12:40 Ag

"Ojciec Mateusz" to serial, który na pewno nie wypadnie z ramówki TVP1! Fani "Ojca Mateusza" mogą być spokojni. Pod koniec zeszłego roku TVP przedłużyła "Ojca Mateusza" o dwie kolejne serie. W czwartek, 3.03.2016,  w Jedynce premiera 15 sezonu "Ojca Mateusza", ale na tym nie koniec. Artur Żmijewski zapewnia, że w kwietniu ruszają zdjęcia do 16 serii, która w telewizji będzie emitowana jesienią 2016 roku.

"Ojciec Mateusz" 15 sezon nowe odcinki do czwartku, 3.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Nastały czasy, w których nowe władze TVP robią porządki z polskimi serialami uwielbianymi przez widzów. To już pewne, że z anteny Jedynki znika "Klan". Losy "M jak miłość" podobno też są zagrożone. Ale fani "Ojca Mateusza" mogą spać spokojnie. Ksiądz detektyw z Sandomierza będzie wciąż prowadził swoje kryminalne śledztwa. I to przez co najmniej dwa sezony.

Przeczytaj: Ojciec Mateusz. Artur Żmijewski będzie księdzem jeszcze dwa sezony

Plotki o tym, że koniec "Ojca Mateusza" jest blisko nie mają żadnego potwierdzenia w faktach. Serial z Arturem Żmijewskim w roli tytułowej wyszedł zwycięsko z batalii o swą przyszłość w telewizyjnej Jedynce już 23 grudnia 2015. To właśnie wtedy Telewizja Polska przedłużyła serial o dwie kolejne serie.

Najnowszy 15 sezon "Ojca Mateusza" widzowie będą mogli oglądać już od czwartku, 3 marca 2016, o godz. 20.25. W liczącej 13 odcinków serii pojawią się nowi bohaterowie. Wśród nich nowy mieszkaniec plebanii w Sandomierzu, a zarazem policjant na miejscowym komisariacie - aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet).

Proboszcz przygranie go pod swój dach, bo policjant nie będzie miał gdzie mieszkać. Szybko okaże się, że księdza Mateusza i funkcjonariusza łączy zamiłowanie do rozwiązywania kryminalnych zagadek.

Zobacz: Ojciec Mateusz 15 sezon. Aspirant Dziubak pomocnikiem Ojca Mateusza

Artur Żmijewski zapewnił, że w najbliższym czasie nie pożegna się z rolą "Ojca Mateusza". - Mogę uspokoić fanów serialu. Teraz mamy przerwę w zdjęciach, ale tuż po Wielkanocy meldujemy się na planie zdjęciowym, by jesienią wrócić na ekran z 16 sezonem "Ojca Mateusza". Ponadto to ja wyreżyseruję nowe odcinki - powiedział aktor w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium".

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Najnowsze