"Na Wspólnej" jak mała fabryka

2009-07-11 17:00

Nowe odcinki serialu "Na Wspólnej" pojawią się dopiero po wakacjach, ale my już dowiedzieliśmy się, co czeka jego bohaterów w nowym sezonie

Rąbka tajemnicy uchylił przed "Super Expressem TV" Paweł Jurek (43 l.), główny scenarzysta serialu.

Jeśli komuś wydaje się, że pisanie scenariusza serialu to zadanie łatwe, jest w błędzie.

- To taka mała fabryka. Napisanie jednego odcinka zajmuje tydzień, choć zazwyczaj podczas tygodnia pracujemy nad pięcioma odcinkami równocześnie - mówi Paweł Jurek.

W tworzeniu historii rodzin Ziębów, Zimińskich, Brzozowskich uczestniczy cały sztab ludzi. W ekipie jest pięciu storylinerów (którzy wymyślają fabułę - przygody bohaterów), pięciu dialogistów (odpowiadających za dialogi w poszczególnych scenach) oraz kilku edytorów (którzy sprawdzają poprawność tekstu i zgodność ciągłości wymyślonych fabuł).

- Dużo do powiedzenia ma też reżyser i producent, często do ostatniej chwili w scenariuszu nanoszone są poprawki - wyjaśnia Paweł Jurek.

Zdradza, że w nowym sezonie bohaterów czekają poważne problemy. Nie zabraknie oskarżeń o pedofilię, aborcji, handlu dopingiem, a także klasycznych wątków zdrad i porzuceń.

- Sporo zawirowań będzie w życiu Żanety (Anna Guzik). Jej przyjaźń z sąsiadem Julianem (Maciej Wierzbicki) będzie się umacniać, gdy niespodziewanie powróci... Grzegorz (Leszek Lichota). Weronika (Renata Dancewicz) i Adam (Zbigniew Stryj) zaczną rozważać możliwość zabiegu in vitro - zdradza scenarzysta.

W serialu pojawią się nowe postaci, ale też wrócą na ekran starzy znajomi.

- Nową postacią w serialu będzie m.in. żona wspólnika Marka Zimińskiego (Grzegorz Gzyl), którą zagra Katarzyna Żak. Starszyzna z "Na Wspólnej", czyli Ziębowie (Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz) będą martwić się problemami ich córki Renaty (Marta Kalmus). Jej ukochany Sławek (Mariusz Słupiński) nie przyjmie zawodowego awansu i... bardzo tego pożałuje.

Pani Ludwika (Hanna Stankówna) będzie namawiać swojego syna (Lech Mackiewicz) i jego partnerkę (Katarzyna Walter) na adopcję, a Roman (Waldemar Obłoza) oświadczy się Honoracie (Aleksandra Konieczna). Niestety, jego wybranka do tej pory nie rozwiodła się ze swoim mężem - uchyla rąbka tajemnicy Paweł Jurek.

Czy wszystkie miłosne rozterki da się rozwiązać? Czy pary ze Wspólnej doczekają się wymarzonego potomstwa? O tym dowiemy się już po wakacjach.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze