Świat według Kiepskich. Walduś Kiepski powiesił się! Okrutne oszustwo w internecie

2014-12-10 19:50

Waldek Kiepski z serialu "Świat według Kiepskich" nie żyje! Na Facebooku pojawił się ostatnio makabryczny wpis "Powiesił się Waldamer Kiepski" o rzekomym samobójstwie Bartosza Żukowskiego, czyli Waldusia Kiepskiego. Okazuje się, że to wyjątkowo okrutne oszustwo, które ma ma celu wyłudzić od internautów pieniądze. Naciągacze na Facebooku wykorzystują śmierć Waldusia Kiepskiego, by się dorobić. – Internetowi oszuści nie próżnują a my ostrzegamy – Nie klikajcie w te linki!

Samobójcza śmierć Waldemara Kiepskiego, czyli Bartosza Żukowskiego, który od lat gra Waldusia w serialu "Świat według Kiepskich" to kolejny przykład ataku hakerskiego, którego ofiarami padają użytkownicy Facebooka.

Przeczytaj: Świat według Kiepskich. Andrzej Grabowski został ojcem? Aktor i jego druga żona mają syna?


"Tragedia – Powiesił się Waldemar Kiepski". Tak brzmi wielki nagłówek informacji na Facebooku o samobójstwie Bartosza Żukowskiego. Na szczęście odtwórca roli Waldka Kiepskiego żyje, a jego internetowa śmierć jest wyjątkowo okrutnym oszustwem. Niestety internauci z Facebooka często dają się złapać w taką pułpakę naciągaczy.

Schemat działa na ogół wygląda tak samo. Internauta klika w szokującego newsa o śmierci kogośc znanego gdy dostrzega materiał udostępniony przez jednego ze znajomych. Już sam tytuł zachęca do kliknięcia.

Zobacz: Świat według Kiepskich. Andrzej Grabowski ma dosyć Ferdka Kiepskiego


Po przekierowaniu na inną stronę, trzeba uzyskać dostęp do artykułu działając krok po kroku. Najpierw wpełnić ankietę, wpisać jakiś ciąg znaków, lub też podać swój numer telefonu! Oszuści w ten sposób aktywują w telefonach swoich ofiar płatne smsy i w ten sposób dorabiają się na czyjejś wymyślonej śmierci.

Tym razem użytkownicy Facebooka zostali zaatakowani informacjami o śmierci Waldka Kiepskiego. Kto będzie następny?

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "Świat według Kiepskich"? Polub nas na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze