Śmierć Barta z Na dobre i na złe? Umrze po narkotykach, bo popełni poważny błąd? ZDJĘCIA

2018-10-04 0:00
Na dobre i na złe odc. 715. Artur Bart (Piotr Głowacki), Julka Burska (Aleksandra Hamkało), Wiktoria Consalida (Katarzyna Dąbrowska)
Autor: Artrama Na dobre i na złe odc. 715. Artur Bart (Piotr Głowacki), Julka Burska (Aleksandra Hamkało), Wiktoria Consalida (Katarzyna Dąbrowska)

Kolejna śmierć w Leśnej Górze w "Na dobre i na złe"? Artur Bart (Piotr Głowacki) nie zdoła poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i będzie bliski śmierci. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" seria dramatycznych wydarzeń w szpitalu oraz odejście Julki (Aleksandra Hamkało) tak bardzo załamią neurochirurga, że znów nafaszeruje się silnymi lekami przeciwbólowymi. Dawka opioidów będzie zabójcza. Bart straci przytomność i przestanie oddychać. . Julka i Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) stoczą dramatyczną walkę o życie Artura. Co będzie dalej w "Na dobre i na złe"? Czy Bart umrze na oczach ukochanej?

"Na dobre i na złe" odcinek 715 - środa, 10.10.2018, o godz. 20.55 w TVP2

Bart z "Na dobre i na złe" po odejściu Julki, która zabrała ze sobą ich syna Tymka (Jan Drab) będzie w bardzo kiepskim stanie psychicznym. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" spotka się z ukochaną przed szpitalem w Leśnej Górze, ale Burska postawi mu twarde warunki - nie wróci do niego, póki nie pójdzie na terapię i nie wyleczy się z uzależnienia od narkotyków.

- Nie na wszystkich to działa. Sam muszę się z tym uporać... i się uporam! - obieca jej Bart, ale Julka już mu nie uwierzy.
- Nie wrócę do ciebie, Artur… - stwierdzi stanowczo. A po chwili wybuchnie gdy narzeczony wspomni o ich dziecku. 
- Powierzyłbyś Tymka niani alkoholiczce? A może naćpanej przedszkolance?! - zapyta go poważnie. 

I mimo, że profesor zapewni, że odstawił narkotyki i już nie bierze, Julka nie zechce go słuchać. - Nie wierzę ci, Artur... Dopóki nie przejdziesz terapii, nie zostawię cię samego z Tymkiem...
- Jako ojciec mam prawo… - Nie masz żadnych praw! Straciłeś je, kiedy zdecydowałeś się rzucić terapię!

Po rozstaniu z Julką w 715 odcinku "Na dobre i na złe" uzależnionego Barta czeka także kryzys w pracy. Na dyżurze pod opiekę chirurga trafi Mirek - pan młody, który tuż przed ślubem spadł z dachu i doznał urazu kręgosłupa…

Bart znów będzie w złej formie, zupełnie niezdolny do tego, by chwycić za skalpel. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" anestezjolog Marcin Molenda (Filip Bobek) od razu zauważy dziwne zachowanie Barta. Zasugeruje nawet, że ordynator powinien przekazać pacjenta do innego szpitala. Ale neurochirurg nie będzie chciał tego słuchać.

- Czy ja się wpieprzam w pana robotę?! - Przepraszam, nie chciałem pana zdenerwować… To taki młody człowiek. Miał brać dzisiaj ślub, wiedział pan? Wszystko w porządku, profesorze? Nie wygląda pan dobrze...
Coraz bardziej rozdrażniony Bart zacznie mieć typowe objawy odstawienia od narkotyków - pocenie się, drżenie rąk. Mimo to Falkowicz (Michał Żebrowski) zgodzi się, żeby Artur operował pacjenta.

Po zabiegu dojdzie do komplikacji. Mirek straci nagle czucie w nogach, profesor będzie przerażony. Doktor Molenda od razu oskarży kolegę o to, że popełnił błąd. - Nie powinienem dopuścić, żeby pan operował... Widziałem, że coś jest nie tak! Do końca życia sobie tego nie wybaczę. Ja też ponoszę odpowiedzialność za to, że ten chłopak został kaleką…

Bart w końcu załamie się i znów weźmie sporą dawkę narkotyków. Po ich zażyciu straci przytomność w łazience gdzie znajdzie go inny pacjent. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" Julka wpadnie w histerię gdy Bart przestanie oddychać.
- Podaj nalokson, 2 mg, zniesie działanie opioidów! Wiem, co wziął! - krzyknie do Wiki.


 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze