M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1734: Operacja Anety zdecyduje o jej dalszym życiu. Wyjedzie do Niemiec bez Olka i syna - ZDJĘCIA, WIDEO

2023-05-23 20:13

W 1734 odcinku "M jak miłość" odbędzie się bardzo ważna operacja Anety (Ilona Janyst), która zaważy na jej dalszym losie w klinice. To Olek (Maurycy Popiel) popchnie żonę do działania, do spełniania się jako lekarz. Okaże się, że Chodakowska odniosła duży sukces, a pogratuluje jej sam Argasiński (Karol Strasburger). W 1734 odcinku "M jak miłość" sukces rzuci światło na jej dalszą przyszłość, bo nagle Aneta dostanie szokujące wieści na temat wyjazdu do Niemiec... Wyjedzie do Monachium bez Olka i Boryska (Tymon Szkopek)?

"M jak miłość" odcinek 1734 - wtorek, 23.05.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Aneta przeprowadzi swoją pierwszą operację, za którą to właśnie ona, a nie Olek czy Argasiński, będzie odpowiedzialna. Olek poinformuje żonę z zaskoczenia, że on nie da rady wykonać zabiegu, więc odpowiedzialność spocznie na jej rękach. 

- Pamiętasz tego pacjenta ze stycznia? Endoproteza kolana z zachowaniem więzadeł krzyżowych? - zapyta lekarz. - Tak, tak, pamiętam. Najpierw nie mógł anestezjolog, a potem pacjent złapał infekcję - przypomni sobie kobieta. - Tak, ale już z niej wyszedł i jest gotowy do zabiegu, który przeprowadzisz dzisiaj ty. Ja mam konflikt terminów, operuję staw biodrowy - oznajmi lekarz żonie. - Mhm i dopiero teraz się o tym dowiedziałeś - rzuci Aneta. 

- Nie chciałem, żebyś wpadła w panikę - powie szczerze Olek. - Ależ panie ordynatorze, panika oznaczałaby, że ja nie wiem jak przeprowadzić ten zabieg, a nie mam. Jestem tylko trochę zaskoczona - przyzna Aneta i zabierze się do pracy. Nie zdąży napomknąć mężowi o rejestracji na szkolenie w Niemczech. 

Brawurowe przeprowadzenie operacji przez Anetę w 1734 odcinku "M jak miłość" 

Olek jeszcze przed wejściem żony na salę operacyjną doda jej otuchy. Kiedy Aneta zacznie się dokładnie przygotowywać do wejścia do pacjenta, mąż podtrzyma ją na duchu i doda pewności siebie. 

- (...) Nie pamiętasz co ci mówiłem? Że to jest twój czas, że musisz iść po swoje - zmotywuje Olek żonę. - Wiesz, że ja zrobię wszystko, żeby cię w tym wspierać. Chociaż jak trzeba to dam ci kuksańca, wiadomo - objaśni, a po krótkiej wymianie zdań zacznie się operacja pacjenta, podczas której pojawią się małe komplikacje, ale na szczęście Aneta poradzi sobie świetnie. Po fakcie zgłosi się do niej nawet Argasiński, dumny z podwładnej. 

- Chciałbym pani serdecznie pogratulować wzorowo przeprowadzonej operacji. (...) Naprawdę świetnie sobie pani poradziła - powie zadowolony Jerzy i wręczy Chodakowskiej podarunek. Będzie to butelka whiskey, a kobieta rozleje ją w siedlisku, gdzie pojawią się Olek, Kasia (Paulina Lasota), Jakub (Krzysztof Kwiatkowski) i Marcin (Mikołaj Roznerski).

Zanim jednak zacznie się świętowanie w Grabinie, Chodakowska dostanie bardzo interesującą wiadomość. Okaże się, że przyjęto ją na rozwojowe szkolenie do Monachium, na które zarejestrowała się jakiś czas temu. Niestety Olek w dalszym ciągu nie będzie miał o tym pojęcia. - Tylko co ja teraz zrobię?! - zapyta się sama siebie lekarkę, bo przecież szkolenie oznacza wyjazd, a to z kolei oznacza porzucenie Olka i Boryska. 

Aneta zostawi Olka i syna i wyjedzie do Niemiec?

W 1734 odcinku "M jak miłość" Aneta będzie się bała powiedzieć Olkowi prawdy o wyjeździe, ale w końcu wykorzysta chwilę w siedlisku i spróbuje zacząć rozmowę z mężem. On jednak opatrznie zrozumie zamiary ukochanej i pomyśli, że Aneta jest w ciąży! 

- Kochanie, a ty myślisz, że ja się jeszcze nie domyśliłem? Przecież od jakiegoś casu chodzisz taka podenerwowana, masz wahania nastrojów, troszeczkę nawet się zaokrągliłaś... Dzisiaj nawet nie tknęłaś whisky... Przecież to oczywiste, że jesteś w ciąży! - wypali Chodakowski, ale kobieta szybko uzmysłowi mu, że to wcale nie chodzi o drugie dziecko, a o rozwój zawodowy.

- Olek, stop! Jesteś bardziej wstawiony, niż myślałam! Ja nie jestem w żadnej ciąży, nie wiem w ogóle skąd taki pomysł! A whisky nie piję, bo ktoś musi być kierowcą, jak byśmy musieli nagle wracać do małego - objaśni Aneta. - (...) Chodzi o to, że dostałam się na szkolenie z traumatologii dziecięcej, 2 - dojdzie do sedna lekarka, ale Olkowi natychmiast zrzednie mina! 

Chodakowski w 1734 odcinku "M jak miłość" wcale nie zachwyci się pomysłem wyjazdu żony za granicę. - Ale dwa tygodnie sam?! Z dzieckiem?! Ty sobie to w ogóle wyobrażasz?! Bo ja jakoś nie bardzo! - niemal wykrzyczy Olek, a Aneta przypomni mu, że przecież cały czas utrzymuje, że świetnie sobie radzą w sprawach rodzinnych. Dyskusja zakończy się właściwie na niczym, a czy lekarka będzie mogła się spełniać i wyjedzie? Tego dowiemy się wkrótce. 

M jak miłość. Operacja Anety zaważy na jej przyszłości. Zostawi Olka i wyjedzie do Niemiec!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze