M jak miłość, Majka, Dr House, Na Wspólnej - wysłuchaj najpopularniejszych piosenek z seriali - VIDEO!

2010-12-21 17:00 (ac)

Twórcy popularnych seriali od dawna wiedzą, że ich popularność w sporej mierze zależy od tego, czy daną produkcję firmowała będzie... udana piosenka na rozpoczęcie. To nie żart. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych piosenek towarzyszących popularnym produkcjom telewizyjnym. Pośpiewajmy razem!

M jak miłość
Beata Kozidrak "Nie pytaj o miłość" (piosenka końcowa)

Piosenka została po raz pierwszy użyta w serialu 11 maja 2009 (odcinek 664.). Od tego czasu stała się punktem, na który wiele osób czeka i tym samym kolejnym wielkim przebojem w repertuarze Beaty Kozidrak.

Majka
Ala Boratyn "Nie pytaj mnie"

Jeden z dwóch utworów nagranych przez Alę na potrzeby serialu "Majka". "Nie pytaj mnie" rozpoczyna każdy odcinek i jest polskim coverem hiszpańskiej piosenki Jeanette "Porque te vas". Słowa napisał Ryszard Kunce, a muzykę skomponował Jacek Perkowski.

Dr House
Massive Attack "Teardrop"


Piosenka rozpoczynająca hitowego "Dr. House'a" to muzyczny fragment singla Massive Attack "Teardrop", nagranego oryginalnie w 1998 roku na album "Mezzanine".

Świat Według Kiepskich
Big Cyc "Świat według Kiepskich"

Pogodna, wesoła piosenka Big Cyca towarzyszy nam od początku wyświetlania serialu w 1999 roku. Zyskała na tyle dużą popularność, że zespół wypuścił ją jako singiel, który zaszedł wysoko na wielu listach przebojów.

CSI: Miami
The Who "Won't Get Fooled Again"

Najpopularniejszemu serialowi z serii "CSI" towarzyszy piosenka starej brytyjskiej kapeli rockowej. Co ciekawe, The Who użyczali też nagrań do innych części "CSI", a "Won't Get Fooled Again" wykorzystano też w jednym z odcinków "Dr. House'a".

Na Wspólnej
Krzysztof Krawczyk "Na Wspólnej"

Słowa do piosenki nagranej przez Krawczyka w 2003 roku napisał Andrzej Ignatowski, a muzykę skomponował Krzesimir Dębski. Utwór wykorzystywany jest w czołówce "Na Wspólnej" od samego początku wyświetlania tej hitowej produkcji TVN.

Dexter
Rolfe Kent

Muzykę otwierającą "Dextera" skomponował znany producent i twórca muzyki filmowej Rolfe Kent. Ma on na koncie również nagrania wykorzystane w takich produkcjach jak "Bezdroża" (za tę pracę został nagrodzony Złotym Globem), "W pogoni za zbrodniarzem", "Zabić wspomnienia" oraz "Legalna blondynka".

Ranczo
Anna Jurksztowicz "To Tylko Sny"

Anna Jurksztowicz nie jest może najpopularniejszą rodzimą piosenkarką, ale twórcy produkcji filmowych bardzo cenią jej charakterystyczny, błyskawicznie zapadający w pamięć głos. Dlatego też oprócz piosenki z "Rancza" pani Anna śpiewała na potrzeby takich produkcji jak "Czułość i kłamstwa", "Matki, żony i kochanki" i "Na dobre i na złe".

BrzydUla
Julia Kamińska "Tyle słońca w całym mieście"

Oryginalnie piosenkę tę wykonywała oczywiście niezapomniana Anna Jantar. Na potrzeby utworu rozpoczynającego "Brzydulę", zrobiła to odtwórczyni głównej roli Julia Kamińska. Wyszło jej bardzo ładnie!

Chirurdzy
Psapp "Cosy in the Rocket"

Brytyjski duet Psapp specjalizuje się w nagraniach na potrzeby filmów i seriali. Oprócz motywu do "Chirurgów", przygotowali również piosenki do "Życia na fali", "Bez skazy" .

Przyjaciele
The Rembrandts "I'll Be There for You"

Gdyby nie sukces serialu "Przyjaciele", którego początkiem jest piosenka "I'll Be There for You" o duecie The Rembrandts nikt by raczej nie wiedział. Tymczasem z samych tantiem za wykorzystywanie tej piosenki kalifornijczycy odbierają rocznie ponad 4 miliony dolarów od zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki! Prawdziwie bajkowa historia.

>>> Streszczenia, opisy seriali TV na SE.pl

Które z zamieszczonych piosenek podobają wam się najbardziej? Jakich waszym zdaniem brakuje? Wpisujcie w komentarzach!

Najnowsze