Komisarz Alex 13 sezon odcinek 156 - opis, streszczenie: Piotr i Lucyna nareszcie będą razem

2019-10-26 8:43 oprac. Ag
Komisarz Alex 13 sezon odc. 156. Piotr (Krystian Wieczorek), Lucyna (Magdalena Walach)
Autor: materiały prasowe TVP Komisarz Alex 13 sezon odc. 156. Piotr (Krystian Wieczorek), Lucyna (Magdalena Walach)

"Komisarz Alex" 13 odcinek 156 (odc. 5) w sobotę, 26.10.2019, o godz. 20.35 w TVP1. "Komisarz Alex" odc. 156 "Pośród wilków" streszczenie. Do Lucyny (Magdalena Walach) i Piotra (Krystian Wieczorek) nareszcie dotrze, że tworzą naprawdę świetną parę – nie tylko w pracy, ale i prywatnie! Z kolei Alex zostanie towarzyszem gangstera cierpiącego na cukrzycę…

W dniu swojego ślubu ginie od kul zamachowca szef gangu Małolat (Maciej Radel). Policjanci podejrzewają, że za zabójstwem stoi inny gangster Zimny (Dariusz Biskupski), który ukrywał się za granicą i wrócił do Łodzi.

Alex pod okiem  treserki uczy się wykrywać narkotyki i ekipa Górskiego musi sama znaleźć miejsce pobytu Zimnego. Wcześniej udaje się to ludziom z gangu Małolata. Zimny jest cukrzykiem i nad jego bezpieczeństwem czuwa wyszkolony pies potrafiący wyczuć wzrost cukru we krwi. Ludziom Małolata udaje się otruć psa. Jednocześnie porywają córkę treserki, u której szkoli się Alex. Stawiają treserce warunek – ma podstawić Zimnemu niewyszkolonego psa. Górski postanawia, że to Alex zagra rolę psa dla cukrzyków.

Alex trafia do Zimnego, ale porywacze stawiają kolejny warunek: oddadzą dziecko, kiedy Zimny  będzie trupem. Z pomocą przychodzi policjantom matka Małolata. Nie zgadza się na zemstę, która rani inną matkę. Policjanci odzyskują dziecko i aresztują porywaczy. Alex nie wraca jednak do Górskiego. Do specgrupy z CBŚ trafia przeciek o transporcie kokainy, którą przemycono z Kolumbii do Łodzi i którą chce kupić Zimny. Alex z ukrytym w sierści nadajnikiem GPS ma pomóc w namierzeniu transportu.

Akcja kończy się powodzeniem. Przemytnicy i Zimny zostają zatrzymani. Gangster jest zszokowany, kiedy dociera do niego, że jego nowy opiekun Alex  to glina pod przykrywką. Zapowiada zemstę na treserce.

Lucyna i Alex odwiedzają kobietę, obiecując jej ochronę. Okazuje się, że treserka sama już o tym pomyślała. Postanowiła  przenieść się do matki do Monachium. Pakując rzeczy w pośpiechu zapomniała o ulubionej zabawce dziecka. Wraca po nią do domu. Lucyna chce przyspieszyć wyjazd, wyprowadzając samochód z podwórka. Kiedy do niego wsiada, zamki zatrzaskują się. Słychać tykanie bomby. Lucyna próbuje ją rozbroić. Na próżno. Daje rozpaczliwe znaki Aleksowi, żeby odciągnął od samochodu dziecko. Alex wykonuje polecenie. Samochód-pułapka eksploduje.

Najnowsze