Śmierć Doroty w Klanie. Siostra Lubiczów nie żyje. Zakonnica zginęła w Afryce

2018-11-27 13:46 Ag
Klan. Dorota Lubicz (Agnieszka Wosińska)
Autor: AKPA Klan. Dorota Lubicz (Agnieszka Wosińska)

Rodzina Lubiczów z serialu "Klan" bardzo przeżyje śmierć kolejnej bliskiej osoby. W 3391 odcinku "Klanu" Monika (Izabela Trojanowska) dowie się, że jej młodsza siostra Dorota (Agnieszka Wosińska) nie żyje. Zaprzyjaźniony z Lubiczami prywatny detektyw Bogdan (Marcin Troński) powie Monice, że zakonnica zginęła w Afryce w jednej z wiosek gdzie doszło do walk plemiennych. Ciała zmarłej Doroty nigdy nie uda się odnaleźć!

"Klan" odcinek 3391 - wtorek, 11.12.2018, o godz. 18.00 w TVP1

Zakonnica Dorota, najmłodsza córka Marii (śp. Halina Dobrowolska) i Władysława (śp. Zygmunt Kęstowicz) Lubiczów nie wróci już do "Klanu". Wcielająca się w Dorotę aktorka Agnieszka Wosińska nia gra w serialu już od 2010 roku, a teraz jej bohaterka zostanie uśmiercona.

Scenarzyści wybiorą jednak bardzo złą chwilę na to, by Lubiczowie dowiedzieli się, że Dorota nie żyje. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, które dla tej rodziny zawsze są magiczne i wyjątkowe, bo gromadzą wszystkich w domu na Sadybie, do Moniki i Daniela (Marek Kossakowski) dotrą straszne wieści.

W 3391 odcinku "Klanu" to przyjaciel Moniki, prywatny detektyw Bogdan, powie Lubiczom o śmierci Doroty. Zakonnica pracowała m. in. w hospicjum w Głoskowie pod Warszawą, opiekowała się trędowatymi w Rwandzie, a ostatnio była na misji w Afryce. Już jako siostra zakonna zrobiła specjalizację z jako lekarz pediatra.

- Pracowała ostatnio w szpitalu polowym w Byalos. To taka wieś, w której cztery lata temu doszło od masakry tamtejszej ludności przez oddziały muzułmańskie... Dwa miesiące temu doszło tam do walk międzyplemiennych. I szpital zniszczono...

- A Dorota? - zapyta przerażona Monika.

- Oficjalnie jest na liście zaginionych - odpowie Bogdan. - Nieoficjalnie policja ma swoją własną listę... I tam jest umieszczona wśród zabitych... Pojechałem na miejsce. Ale tam zastałem tylko zbiorową mogiłę, bez żadnych nazwisk, a w promieniu kilku kilometrów nie mieszka teraz nikt... - wyjaśni detektyw.

Agnieszka Wosińska odeszła z "Klanu" w 2010 roku. Po pożegnaniu z rolą Doroty w "Klanie" zagrała w wielu serialach. Cztery lata temu dołączyła do stałej obsady "O mnie się nie martw" gdzie gra sędzię Agatę Zatońską, a także do ekipy lekarzy z "Diagnozy", gdzie wciela się w postać anestezjolog Agnieszki. Poza tym pojawia się też gościnnie w serialu "Rodzinka.pl" jako Beata, matka Magdy (Olga Kalicka).