Stulecie Winnych odcinek 13 ostatni: Jasiek w areszcie! Łucja dowie się, że ukochany jest jej kuzynem?

2019-05-26 11:52 Ag
Stulecie Winnych odc. 12. Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), Łucja (Sandra Drzymalska)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych. Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), Łucja (Sandra Drzymalska)

Ostatni odcinek serialu "Stulecie Winnych" ujawni największą tajemnicę rodziny? Czy w 13 odcinku "Stulecia Winnych" Łucja (Sandra Drzymalska) dowie się, że Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), w którym zakochała się z wzajemnością jest jej kuzynem? Zakazana miłość rodzeństwa nie będzie miała szczęśliwego finału. Bronia Winna (Kinga Preis), babcia Jaśka i Łucji, nie dopuści, by młodzi byli razem. Jak się skończy "Stulecie Winnych"?

"Stulecie Winnych" odcinek 13 ostatni - niedziela, 26.05.2019, o godz. 20.10 w TVP1

W chwili gdy w serialu "Stulecie Winnych" Bronia Winna odkryła, że Łucja Koszykowska jest jej wnuczką, córką Stanisława (Jan Wieczorkowski) i Władzi (Katarzyna Wajda), żony Romana (Sebastian Łach), stało się jasne, że sekret sprzed lat może zniszczyć całą rodzinę. Jasiek, syn Kazi (Katarzyna Kwiatkowska) i Władka (Arkadiusz Janiczek), zakochał się bowiem z wzajemnością w Łucji, nie wiedząc, że jest jego kuzynką.

Seniorka rodu za nic w świecie nie będzie chciała dopuścić, by jej wnuki byli razem. Przerażona powiedziała o wszystkim Stanisławowi, któremu kochanka, nigdy nie powiedziała prawdy. W ostatnim 13 odcinku "Stulecia Winnych" Jasiek, niesłusznie oskarżony o kradzież cennej papierośnicy Wiruszów (Anna Grycewicz, Andrzej Mastalerz) i aresztowany nadal będzie przebywał za kratkami.

Łucja, która zniszczyła papierośnicę w akcie rozpaczy, nie przyzna się do kłamstwa. Widziała całe zdarzenie, ale uparcie będzie milczała. W 13 odcinku "Stulecia Winnych" bezsilni po aresztowaniu syna Władek i Kazia poproszą o pomoc Bronię. Babka Winna zażąda, by dziewczyna powiedziała policji, co się wydarzyło.

Zagrozi, że wyzna wszystkim prawdę o jej pochodzeniu. Zrozpaczona Łucja zacznie błagać, by Bronia zdradziła jej w końcu tę tajemnicę. Nie dowie się jednak, że jest córką Stanisława i kuzynką Jaśka.

Tymczasem latem 1939 roku w Brwinowie pojawią się plakaty ogłaszające mobilizację. Wybuch wojny będzie nieunikniony. Jasiek wyjdzie z więzienia, ale zaraz potem zaciągnie się do wojska. Jak Łucja zniesie rozstanie z Jaśkiem? Czy prawda o tym co łączy kuzynów wyjdzie na jaw?

Stulecie Winnych odc. 9. Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), Łucja (Sandra Drzymalska)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych odc. 9. Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), Łucja (Sandra Drzymalska)
Stulecie winnych. Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis
Autor: materiały producenta Endemol Shine Polska Stulecie winnych. Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis
Najnowsze