Stulecie Winnych 4, odcinek 43: Tragedia Andzi i Ani. Już nigdy nie spotkają Ewy i Stasia?

i

Autor: TVP Stulecie Winnych 4, odcinek 43: Tragedia Andzi i Ani. Już nigdy nie spotkają Ewy i Stasia?

Stulecie Winnych 4, odcinek 43: Tragedia Andzi i Ani. Już nigdy nie spotkają Ewy i Stasia?

W 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" Andzia (Barbara Wypych) i Ania (Urszula Grabowska) będą cieszyły się krótką chwilą obecności Ewy (Sonia Mietielica) i Stasia (Samuel Wojtasiak). Żonie tragicznie zmarłego Benka (Bartłomiej Kotschedoff) uda się przyjechać do Polski na Święta ze Stasiem, ale zaraz będą wracać do Izraela, bez żadnej gwarancji, że ta eskapada uda się po raz drugi. Bezpieka żywo będzie interesowała się przylotem rodziny "z Włoch", a Jerzyk (Andrzej Andrzejewski), niestety będzie donosił. W 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" Andzia, Ania, a nawet Ewa będą przekonane, że widzą się po raz ostatni.

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 43 (odc. 4) - niedziela, 27.03.2022, o godz. 20.15 w TVP1

W 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" Ewa i Staś będą cieszyli się chwilami spędzonymi z rodziną. Na punkcie malutkiego Stasia Andzia dosłownie oszaleje, a Ania będzie miała nareszcie okazję na poważną rozmowę z córką i przeprosiny - jao pierwsi pisaliśmy o tym TUTAJ>>>. Ewa będzie wspaniale bawiła się w Polsce i wyraźnie żal jej będzie wyjeżdżać. Zwłaszcza, że będzie przekonana, że ta eskapada mogła udać się tylko jeden raz!

Na Jasełkach, które zobaczymy w 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" w domu Winnych Tomek (Filip Gurłacz) odpyta Ewę, po co taka wielka fatyga z przyjazdem, ryzyko na graniach i narażanie się na polską bezpiekę. Ale Ewa będzie szczęśliwa i spróbuje wyjaśnić mężowi Basi (Kamila Bujalska), jak wielką wartością jest rodzina. Wtedy też dowiemy się, jakim cudem Żydówce udało si,ę przyjechać do PRL.  

- Aparatka z ciebie - zacznie Tomek. - Jak udało ci się wyjechać?

- Benek załatwił mi włoski paszport, zanim go wzięli do wojska - zdradzi Ewa w 43 odcinku "Stulecia Winnych 4". - Bał się, że ja sama w ciąży, a tam ciągle wojna

- A ty się nie bałaś, że odkryją, że jesteś z Izraela?

- Bałam się. Ale nie mów mamie, ani Andzi... W ogóle nikomu.

- Czyli lot przez Rzym, stres na granicy i wszystko po to, żeby tylko wspólnie pokolędować, tak?

- Możesz nie wierzyć, ale brakowało mi tego...

Czytaj także: M jak miłość, odcinek 1649: Anita pożegna się z Polą. Kamil nigdy naprawdę jej nie kochał - ZDJĘCIA, WIDEO

Tymczasem Andzia będzie przeżywała w 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" chwile wielkiego szczęścia. W małym Stasiu będzie widziała Benka i zrobi wszystko, aby dziecko miało u Winnych jak w raju. Winna będzie starała się wykorzystać każdą sekundę na radość z obecności wnuka!

- Nasze mleko najlepsze... Kładź się spać, nasz maleńki skarbeniek... Babcia idzie do kuchni zrobić ci obiad na jutro... - Andzia ułoży Stasia do snu. Ania z kolei będzie czytać Stasiowi bajki na dobranoc i żadna z nich nie będzie chciała nawet myśleć o tym, że zaraz będą musieli się pożegnać.

Ewa w 43 odcinku "Stulecia Winnych 4" tylko księdzu Ignacemu (Lesław Żurek) wyzna jak czuje się w Polsce i co jej grozi. Do kościoła dotrze klucząc, bo śledzić ją będą agenci SB. Córka Ani przyzna się, jak bardzo boi się o Stasia. Z tej rozmowy będzie wynikało, że ryzyko jest tak wielkie, że może to być ich jedyna wizyta! 

- Ułożyłaś sobie jakoś życie po śmierci i Benka? - otworzy serce Ewy ksiądz.

- Wrócił strach, o jakim zapomniałam... Głównie o Stasia. Co będzie jak mi się coś stanie?

Andzia i Ania będą bardzo dzielne przy pożegnaniu Ewy i Stasia w 43 odcinku "Stulecia Winnych 4". Ale w ich oczach będzie widać łzy i zrozumienie, że być może widzą się po raz ostatni.

Czy faktycznie Ewa i Staś nie pojawią się już w 4 sezonie "Stulecia Winnych"? Przekonamy się śledząc ich wątek od 43 odcinka serialu!

Zobacz koniecznie: Stulecie Winnych 4, odcinek 43: Córka Basi i Tomka w ciężkim stanie wyląduje w szpitalu! Ula nie zniesie dłużej awantur - ZWIASTUN

Stulecie Winnych 4, odcinek 43 ZWIASTUN. Ania przeprosi Ewę za tajemnicę sprzed lat! Syn Jaśka zatrzymany
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze