Robert Małecki sięga do Archiwum X

2021-10-28 0:00
Robert Małecki sięga do Archiwum X
Autor: Materiały Prasowe

Co się stało z Mateuszem Żukowskim? Dziesięcioletni chłopiec ze wsi Ujazd niedaleko Zamościa w 2007 r. wyszedł z domu z kolegami pobawić się nad rzekę i już nigdy nie wrócił. Robert Małecki w nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” zajmuje się sprawą, którą wciąż bada oddział Archiwum X w Lublinie. Hipotezy o utonięciu Mateusza wciąż poddawane są pod wątpliwość, a prawdziwe rozwiązanie tej zagadki skrywane jest za zmową milczenia. Najnowszy, drugi odcinek kolejnego sezonu kultowego serialu „Opowiem Ci o zbrodni” już w piątek 29 października na Crime+Investigation Polsat o 22.00.

Mateusz miał iść z ojcem na ryby. Jednak wybrał zabawę nad rzeką z dwoma kolegami z sąsiedztwa. Do domu już nie wrócił. Gdy rodzice poszli go szukać, znaleźli w trawie tylko jego złożone ubranie i kalosze. Policja uznała, że chłopiec poszedł się kąpać w rzece i utonął. Ojciec, Andrzej Żukowski (w tę rolę wciela się Przemysław Bluszcz) w to nie wierzy. Mateusz bał się wody i nigdy się nie kąpał. Poza tym, gdyby wszedł do rzeki, to ubranie rzuciłby na brzegu, a nie ukrył w trawie. Ciała chłopca nigdy nie odnaleziono. Rodzice szukają Mateusza do dziś. Korzystają z pomocy radiestetów i jasnowidzów, coraz bardziej popadają w ruinę. Prawdę może skrywać zmowa milczenia na wsi.

Historię opowiada Robert Małecki - politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania, przede wszystkim jednak autor doskonałych kryminałów. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze.

Robert Małecki sięga do Archiwum X
Autor: Materiały Prasowe

Ulubiony serial telewidzów „Opowiem Ci o zbrodni” wrócił w już czwartym sezonie. Nowe odcinki oglądać możemy co piątek na Crime+Investigation Polsat o 22.00. O zbrodniach opowiadają nam mistrzowie polskiego kryminału – m.in. Wojciech Chmielarz, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Igor Brejdygant, Robert Małecki oraz debiutująca w tej roli Katarzyna Grochola - powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły Polską.

W czwartym sezonie „Opowiem Ci O Zbrodni” pojawi się więcej nowości – w głównych rolach wystąpili znakomici polscy aktorzy. Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze