Osiecka odc. 8. Agnieszka Osiecka (Magdalena Popławska)

i

Autor: materiały prasowe TVP Osiecka odc. 8. Agnieszka Osiecka (Magdalena Popławska)

Osiecka, odcinek 9 - streszczenie, opis: Agnieszka w wieku 37 lat rodzi córkę Agatę

2021-01-10 19:46

"Osiecka" odcinek 9 nowego serialu w TVP1 w niedzielę, 17.01.2021, o godz. 20.15. "Osiecka" odcinek 9 streszczenie - Agnieszka pisze dla STS-u piosenkę o wydarzeniach grudniowych pt. "Czerwone maki na Entej ulicy". Wzbudza ona gniew Józefa Kempy, I sekretarza Komitetu Warszawskiego PZPR. Działacz grozi zamknięciem teatru. Niebawem Osiecka rozpoczyna współpracę z Marylą Rodowicz i Katarzyną Gaertner. Dochodzi między nimi do konfliktów i sporów z powodu różnic artystycznych.

Festiwale w Opolu z 1971 i 1972 roku okazują się dla poetki niezbyt udane. W tym samym czasie Agnieszka odkrywa, że spodziewa się dziecka. Nie jest to dla niej najszczęśliwszy okres, ponieważ właśnie trwa likwidowanie STS-u. Mimo trudności stara się angażować w bieżące wydarzenia artystyczne, tworzy także kolejne "Listy śpiewające".

Razem z Danielem przymierza się do wybudowania nowego domu. Nie może jednak znieść tego, że bliscy i znajomi wciąż wypytują ja o samopoczucie, natomiast nie interesują się jej twórczością. Nadchodzi dzień rozwiązania. W lutym 1973 roku Agnieszka rodzi córkę Agatę.

ZWIASTUN "Osieckiej"
Najnowsze