Łowcy cieni, odcinek 7 - opis, streszczenie: Brunon oszuka córkę

2019-10-08 16:11 opr. jkk
Łowcy cieni. Aldona Mrowiec (Elżbieta Panas), Klaudia Lasoń (Joanna Majstrak), Brunon Małecki (Wojciech Medyński)
Autor: Nowa TV Łowcy cieni. Aldona Mrowiec (Elżbieta Panas), Klaudia Lasoń (Joanna Majstrak), Brunon Małecki (Wojciech Medyński)

"Łowcy cieni" odcinek 7 w NOWA TV w środę 9.10.2019 o godz. 21.00. Edyta (47) słyszy dzwonek do bramy, wychodzi przed dom. Gdy chce wejść z powrotem, ktoś łapie ją od tyłu i dusi. Brunon odwozi Julię do nowej szkoły. Dziewczyna jest zestresowana, że nikt jej nie polubi.

Sprawa zabójstwa Edyty trafia do Brunona i Jagny, zaskoczonych, że dostali do rozpracowania zwykłe zabójstwo. Tomek pokazuje im jednak monitoring z okolicy – okazuje się, że był na nim widziany mąż denatki, Dariusz, który… nie żyje od pięciu lat.

Łowcy przesłuchują sąsiadkę zamordowanej, Krystynę, która znalazła ciało. Krystyna przyznaje, że kiedyś wydawało jej się, że widzi Dariusza i przeraziła się, że to duch. W noc zabójstwa też widziała kogoś kręcącego się pod oknami. Brunon i Jagna sprawdzają Dariusza – mężczyzna rzekomo spłonął w wypadku samochodowym po tym, jak został oskarżony o oszustwa finansowe przez wspólnika.

Brunon odbiera Julię ze szkoły, zachwycona dziewczyna cały czas mówi o nowej koleżance, Vanessie, vlogerce. Łowcy przesłuchują wspólnika Dariusza, Karola. Mężczyzna twierdzi, że nie miał nic wspólnego zarówno z oszustwami, jak i morderstwem. Łowcy nie wierzą mu, ale Karol ma alibi na czas morderstwa – rachunek ze stacji benzynowej.

Tomek włamuje się na jego konto na portalu społecznościowym i odkrywa, że często grał w grę internetową, przez którą kontaktował się z niejakim „Ardo44”. Detektywi namierzają gracza – okazuje się, że to Dariusz. Dariusz przyznaje, że we współpracy z żoną i wspólnikiem sfingował własną śmierć, by uniknąć kary. Tego dnia przyszedł do domu, bo dowiedział się, że żona ma kochanka. Zobaczył ciało, spanikował i uciekł – nie zabił żony. Dariusz zostaje zatrzymany.

Brunon zastaje Julię i Vanessę w swoim gabinecie grzebiące mu w komputerze, Vanessa nagrywa filmik. Brunon robi córce awanturę. Chce się z nią pogodzić, ale ona nie chce z nim rozmawiać. Następnego dnia detektywi namierzają kochanka Edyty, Leona (34). Przyjeżdżają do jego mieszkania – zastają go nieprzytomnego. Leon odzyskuje przytomność, nie chce przyznać, kto go napadł.

Łowcy sprawdzają jego telefon, porównują kontakty z telefonem Edyty – okazuje się, że oboje, korzystając z aplikacji do ukrywania tożsamości, wysyłali SMSy do Karola, grożąc mu, że ujawnią jego oszustwa. Brunon odbywa z córką „szczerą rozmowę” - oszukuje, że pracuje nad ważnym projektem dla międzynarodowego koncernu, a przeciwnicy mogą wykraść jego tajemnice.

Najnowsze