Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)

i

Autor: Gosia Stasiewicz/Grupa ZPR Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)

Łowcy cieni, odcinek 36 (ostatni) - opis, streszczenie: Atak groźnej sekty

2019-11-28 17:47

"Łowcy cieni" odcinek 36 (ostatni) w NOWA TV w czwartek 28.11.2019 o godz. 21.00. Matka znajduje zakrwawione ciało nastoletniej córki Zosi. Sprawa trafia do Łowców, bo policja ustaliła, że ktoś próbował nieudolnie sfingować samobójstwo, a rodzice są wpływowymi ludźmi.

Julka oznajmia Brunonowi, że ma randkę z nowym chłopakiem. Brunon jest w szoku – z trudem radzi sobie ze świadomością, że jego mała córeczka umawia się na randki. Jagna i Tomek śmieją się z jego czarnych myśli.

W pokoju Zosi Łowcy znajdują materiały i książeczki groźnej sekty, która właśnie rozpoczęła działalność w Polsce. Czyżby Zosia była członkinią sekty? Łowcy decydują się wniknąć w strukturę sekty pod przykrywką.

Brunon radzi się Jagny co robić w sprawie Julki – Jagna i Tomek bagatelizują jego obawy. Gdy jednak Brunon o mały włos nie pali przykrywki, myląc jedną z wyznawczyń z Julką, Jagna radzi mu, żeby sam wyszedł z inicjatywą i zaprosił chłopaka córki do siebie.
Jagna przystępuje do sekty. Jej podejrzenia wzbudza Filip, prawa ręka Guru Bogusława. Przewodniczka Jagny daje jej do zrozumienia, że powinna odciąć się od swojej rodziny i całkowicie podporządkować Guru. Jagna instaluje podsłuchy w biurze Filipa, dzięki czemu Łowcy podsłuchują jego rozmowę z Guru o Zosi.

Łowcy śledzą Filipa i zatrzymują go, gdy próbuje wejść do domu Zosi. Podczas przesłuchania Filip zrzuca winę na Guru – Filip widział w gabinecie Guru zakrwawiony nóż. Łowcy zatrzymują Guru. Przesłuchiwany mężczyzna grozi, że jeśli go nie wypuszczą w ciągu dwóch godzin, to jego zaufany człowiek doprowadzi do zbiorowego samobójstwa członków sekty…
Julia przedstawia Brunonowi Mateusza, który robi negatywne pierwsze wrażenie – okazuje się, że tylko po to, by zażartować z Brunona.

Mimo to Brunon nadal ma złe przeczucia. Łowca za plecami Julii sprawdza jej chłopaka. Odkrywa, że Mateusz to syn gangstera, którego Brunon wysłał kiedyś za kratki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze