Łowcy cieni, odcinek 27 - opis, streszczenie: Łowcy tropią zabójcę dziennikarza

2019-11-13 18:17 opr. jkk
Łowcy cieni. Maryśka Cybulska (Agnieszka Mrozińska), Adam Cybulski (Jacek Mędrala)
Autor: Gosia Stasiewicz/Grupa ZPR Łowcy cieni. Maryśka Cybulska (Agnieszka Mrozińska), Adam Cybulski (Jacek Mędrala)

"Łowcy cieni" odcinek 27 w NOWA TV w środę 13.11.2019 o godz. 21.00. Dziennikarz śledczy Jakub, zaczyna się mieć zawroty głowy podczas spotkania zespołu, poci się. Nagle dostaje drgawek i upada na podłogę. Jakub pustym wzrokiem wpatruje się w przestrzeń – jest martwy. Łowcy dostają sprawę Jakuba – dziennikarz został zamordowany przez otrucie, trwają analizy substancji, która go zabiła. W redakcji Łowcy są świadkami awantury – zrozpaczona partnerka Jakuba oskarża naczelnego o zabicie Jakuba.

Po opanowaniu sytuacji Łowcy dowiadują się, że Jakub był w trakcie prowadzenia śledztwa dziennikarskiego, które zlecił mu naczelny – Jakub trafił na ślad wielomilionowego przekrętu, ale wszystkie zgromadzone przez niego materiały zniknęły, łącznie z laptopem, a mieszkanie zostało splądrowane.

Jakub pracował nad sprawą międzynarodowej firmy z branży deweloperskiej, z powiązaniami w Rosji. Dziennikarz podejrzewał, że ktoś z zarządu firmy daje milionowe łapówki urzędnikom w zamian za pozytywne decyzje budowalne. W międzyczasie Łowcy dostają wyniki badań trucizny, która zabiła Jakuba. Jest to mieszanka dioksyn – taka sama trucizna została użyta do zamordowania niewygodnego działacza społecznego w Rosji.

W związku z międzynarodowym tropem Łowcy zwracają się o pomoc do Harady, ale ten jest zrozpaczony – jego ochrona nie pozwala mu przebywać w szklarni, ponieważ coś lub ktoś w nocy włączył tam alarm. Ochrona podejrzewa zwierzę, ale Harada upiera się, że ktoś próbował przepiłować kłódkę.

Brunon i Jagna zjawiają się w firmie deweloperskiej pod przykrywką inwestorów. Ich podejrzenia wzbudza Prezes (42) i Grzegorz (60), członek zarządu; Łowcy biorą ich pod obserwacje i zakładają podsłuchy. Kolejny alarm w szklarni Harady ujawnia, że pałętał się tam kot, ale Harada nadal nie jest przekonany.
Łowcy podsłuchują, jak Grzegorz umawia się na spotkanie z innym deweloperem; śledzą go. Jednak zauważają, że nie są jedyni – z ukrycia zdjęcia robi Daria. Gdy Łowcy chcą ją zatrzymać, Daria rzuca się do ucieczki. Łowcy łapią Darię – to koleżanka redakcyjna Jakuba. Naczelny zlecił jej kontynuowanie jego dziennikarskiego śledztwa.

Łowcy wykorzystują dewelopera do prowokacji, jednak Grzegorz nie przyznaje się do zabójstwa.. Harada przekazuje informacje Interpolu Łowcom – trucizna, która zabiła Jakuba jest też wytwarzana w Polsce, jeden z uniwersyteckich chemików badał jej zastosowania.
Podczas kolejnego alarmu Harada wymyka się ochronie i jedzie na miejsce. Przerażeni Łowcy jadą za nim. Łapią bezdomnego, który jest złomiarzem – chciał ukraść kłódkę ze szklarni Harady.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze