Łowcy cieni, odcinek 13 - opis, streszczenie: Brunon będzie dziadkiem?

2019-10-22 15:15 opr. jkk
Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)
Autor: Gosia Stasiewicz/Grupa ZPR Łowcy cieni. Brunon Małecki (Wojciech Medyński), Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska)

"Łowcy cieni" odcinek 13 w NOWA TV we wtorek, 22.10.2019 o godz. 21.00. Ewa, narkomanka na głodzie, zaczepia ludzi, prosi o pieniądze. Grozi ludziom strzykawkami. Nagle mdleje. Okazuje się, że narkomanka posługuje się dowodem na nazwisko Heleny, kobiety zaginionej kilka lat wcześniej w Gdańsku, której bezskutecznie poszukuje córka. W śledztwo zaangażowany jest osobiście Brunon, ponieważ prowadził sprawę zaginięcia Heleny.

Brunon jest zirytowany bałaganem, jaki zrobiła jego córka Julka w mieszkaniu. Porządkując jej rzeczy, przypadkiem znajduje w nich nierozpakowany test ciążowy. Brunon jest w szoku – jego nastoletnia córka może być w ciąży?

Brunon wprowadza Jagnę w sprawę zaginięcia Heleny. Najpierw podejrzewano jej męża, który znęcał się nad żoną i córką. Potem śledztwo wykazało, że podobna kobieta była widziana na dworcu, jak wsiadała w pociąg do Warszawy, nie wiadomo, kiedy wysiadła – trop się urwał. Łowcy przesłuchują narkomankę Ewę, która pamięta tylko, że dowód dała jej pewna kobieta, zamieszkująca squat.

Brunon zwierza się Jagnie z tego, że znalazł u córki test ciążowy. Przyznaje, że jest przerażony – nie wie, co robić, obwinia się, że nie dopilnował Julki, gdzie popełnił błąd? Jagna radzi mu, żeby porozmawiał szczerze z córką.

Łowcy trafiają do squatu wskazanego przez narkomankę. Trafiają tam na pierwszy trop Heleny – mieszkaniec squatu znalazł ją pięć lat temu na dworcu, przemarzniętą i z raną głowy. Kobieta nie pamiętała swojego nazwiska, adresu i imienia córki. Łowcy chcą porozmawiać z Heleną, jednak okazuje się, że nie ma jej już w squacie. W zeszłym roku bezwzględny sutener „Samson” zabrał ją do swojego domu publicznego. Jagna rozpoczyna niebezpieczną misję i pod przykrywką striptizerki udaje się do klubu prowadzonego przez „Samsona”. Czy znajdzie tam Helenę zanim zostanie zdemaskowana?

Brunon zdaje sobie sprawę, że nie może dłużej odkładać poważnej rozmowy z Julką. Przekonuje córkę, że ta może mu zaufać, a ciąża to nie koniec świata i sobie poradzą. Planuje nawet, w którym pokoju postawią łóżeczko dla malucha. Reakcja Julki zaskoczy Brunona – jego córka nie jest w ciąży.

Najnowsze