Dom pod Dwoma Orłami odcinek 3 streszczenie. Marianna znajdzie pamiętnik Lisy Weber. Odkryje co się stało z jej rodziną? - ZWIASTUN

i

Autor: materiały prasowe TVP Dom pod Dwoma Orłami odcinek 3 streszczenie. Marianna znajdzie pamiętnik Lisy Weber. Odkryje co się stało z jej rodziną? - ZWIASTUN

Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 3: Marianna znajdzie pamiętnik Lisy Weber. Odkryje co się stało z jej rodziną? - ZWIASTUN

2023-01-15 21:27

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 3 w niedzielę, 15.01.2023, o godz. 20.20 w TVP1. "Dom pod Dwoma Orłami" streszczenie odcinka 3, w którym Marianna (Sonia Mietielica) wciąż nie będzie wiedziała co się stało z jej rodziną, dlaczego nie ma żadnych dziadków, wujków, ciotek. Nie będzie też miała pojęcia dlaczego została na świecie zupełnie sama, tylko z matką Heleną (Agnieszka Mandat). Tajemnice rodziny Marianny wyjaśni pamiętnik Lisy Weber (Karolina Rzepa), poprzedniej lokatorki Domu pod Dwoma Orłami. Tymczasem narzeczony Marianny na starym polskim cmentarzu w Kijowie odnajdzie grób Szablewskich. Zauważy niepokojący szczegół. Zobacz ZWIASTUN 3 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami".

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 3 - niedziela, 15.01.2023, o godz. 20.20 w TVP1

Czy w 3 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" okaże się, że Marianna i jej narzeczony Paul (Thomas Christian), którego rodzina ma polskie korzenie i kiedyś mieszkała na dawnych Kresach, są ze sobą spokrewnieni? Paul odnajdzie na cmentarzu we Lwowie grób Szablewskich, ale pojawią się sprzeczne informacje. W grobie będą pochowani Maurycy i Zbigniew (jego dziadek też miał tak na imię). Daty i miejsce ich śmierci nie będą jednak zgadzały się z tym, co przekazywali im bliscy w opowieściach. Jakby mieli coś do ukrycia.

We Wrocławiu w 3 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Marianna wydobędzie z piwnicy odsłoniętą przez wodę metalową kasetę i dokona niezwykłego odkrycia. Wśród poniemieckich zdjęć i dokumentów znajdzie „Tagebuch”- pamiętnik Lisy Weber. Z trudem odczyta niemiecki rękopis i tak wejdzie w świat Lisy Weber, dawnej lokatorki "Domu pod Dwoma Orłami".

W tym momencie akcja 3 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami" cofnie się do 1920 roku. Po I wojnie światowej mała Lisa, jej brat Karl (Adrian Zaremba) oraz despotyczny ojciec Johannes (Andrzej Seweryn) wyruszą z upadłego majątku Koningsdorf do Breslau, by rozpocząć nowe życie. Johannes Weber odnowi interesy z przyjacielem, przedsiębiorczym Żydem, Samuelem Goldsteinem (Krzysztof Stroiński), by szybko stanąć na ekonomiczne nogi.

Gdy w 3 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" dzieci dorosną Karl postanowi studiować architekturę, a Lisa skrycie będzie marzyła o medycynie. Zarobione przez Johannesa pieniądze pozwolą rozpocząć budowę nowej siedziby rodziny Weber - "Domu pod Dwoma Orłami". Wizja budowanego domu stanie się jednak polem walki pokoleniowych ambicji między Karlem a Johannesem.

Wkrótce w 3 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Johannes umrze, pozostawiając dorastające dzieci zdane na siebie. Na szczęście opiekę na nimi roztoczy Goldstein.

M jak miłość. Magda i Andrzej poznają ciotkę Nadii. Smutna prawda o śmierci rodziców dziewczynki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze