Dewajtis

Dewajtis, odcinek 4: Powrót Ireny Orwid do Poświcia. Złoży Markowi ważną propozycję - ZDJĘCIA

2023-10-01 21:12

W 4 odcinku "Dewajtis" spełni się życzenie zmarłego Pawła Czertwana (Mirosław Baka). Do Poświcia zawita Irena Orwid (Michalina Olszańska), córka Kazimierza Orwida (Wacław Warchoł), który lata temu ratował życie Pawłowi i przez to ten obiecał mu pilnować dorobku i dbać o Poświcie aż do momentu pojawienia się właściciela. Irena Orwid w 4 odcinku "Dewajtis" przyjedzie ze Stanów Zjednoczonych i zobaczy na własne oczy, że Marek Czertwan (Karol Dziuba) to honorowy, dobry człowiek, który po śmierci ojca idealnie zajmuje się ziemią.

"Dewajtis", odcinek 4 - niedziela, 8.10.2023, o godz. 20.20 w TVP1

W 4 odcinku "Dewajtis" Marek Czertwan doczeka się wizyty kogoś z rodu Orwidów. Paweł tuż przed śmiercią zostawił mu w spadku Poświcie i kazał zajmować się gospodarstwem do momentu przyjazdu Kazimierza lub osoby dziedziczącej jego dorobek. Tak też się stanie, bo już w 4 odcinku "Dewajtis" młody Czertwan przywita Irenę Orwid, przybyłą ze Stanów Zjednoczonych wraz z towarzyszem Clarkiem Marwitzem (Jakub Gąsowski). Zostaną powitani jak najlepiej się da, tradycyjnie, po polsku, chlebem i solą. Marek wie dobrze, że zmarły Paweł miał zobowiązania względem Orwidów i chciałby przywitać jego krewnych z należytym szacunkiem. Tak też uczyni Marek, a wkrótce okaże się, że Irena mogłaby stać się dla niego kimś. więcej, niż właścicielką Poświcia. 

Marek odrzuci propozycję Ireny Orwid

W 4 odcinku "Dewajtis" Irena od razu zauważy, że młody Czertwan to dobry, honorowy człowiek. Zauważy, że świetnie wypełnia wolę ojca, a Poświcie jest zadbane. Dlatego też, kobieta złoży mu pewną propozycję. Chodzi o pomoc w gospodarstwie, a Irena uzna, że Czertwan to najlepszy człowiek do dalszej opieki dorobku Orwidów. Marek uzna, że to nienajlepszy pomysł i podziękuje Irenie. Zacznie tłumaczyć, że ma ważne obowiązki i inne zobowiązania i nie da rady jej pomóc... Wkrótce może się jednak okazać, że ma z kobietą o wiele więcej wspólnego, niż wyda się na początku znajomości. 

Sprawdź też: Gwiazdy Dewajtis zajadały się homarami na planie! Był także alkohol - ZDJĘCIA, WIDEO

Gwiazdy Dewajtis zajadały się homarami na planie! Był także alkohol
Listen on Spreaker.
Najnowsze