Wojenne dziewczyny 5 sezon odc. 54. Nitka (Maja Szopa), Ewka (Vanessa Aleksander)

i

Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 5 sezon odc. 54. Nitka (Maja Szopa), Ewka (Vanessa Aleksander)

Wojenne dziewczyny

Wojenne dziewczyny 5, odcinek 54 streszczenie: Ewa, Nitka, Andrzej i Zyga przechwytują cichociemnego z Anglii - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2022-09-11 20:38

"Wojenne dziewczyny" 5 sezon odcinek 54 w niedzielę, 11.09.2022, o godz. 20.15 w TVP1. "Wojenne dziewczyny" odcinek 54 streszczenie 1 odcinka nowego 5 sezonu -Ewa, Nitka, Andrzej i Zyga mają przejąć cichociemnego z Anglii. Akcja odbywa się w gęstej mgle, skoczek zaczepia spadochronem o drzewa i zostaje ciężko ranny. Konspiratorzy przewożą żołnierza, którym okazuje się kobieta, do Złoczewic. Niemiecki lekarz ratuje jej życie. Zobacz ZWIASTUN 5 sezonu "Wojennych dziewczyn".

Nitka rozmawia z leczonym tutaj lotnikiem Luftwaffe. Rekonwalescent, który zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie będzie sprawny, opowiada o nalotach na ludność cywilną. Dziewczyna jest wstrząśnięta. Rankiem medyk i Meier znajdują pilota martwego. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Niemieckie władze rezygnują z prowadzenia w Złoczewicach szpitala wojskowego. Chaim prosi Marysię, by dostarczyła do getta skonstruowane przez niego granaty. Zadania podejmuje się Andrzej, który już kilkakrotnie wchodził tam jako lekarz. Niestety, tuż po przekroczeniu bramy dr Janowski zostaje zastrzelony.

Najnowsze