Wojenne dziewczyny 5 sezon odc. 53. Nitka (Maja Szopa), Ewka (Vanessa Aleksander), Marysia (Aleksandra Pisula)

i

Autor: materiały prasowe TVP Wojenne dziewczyny 5 sezon odc. 53. Nitka (Maja Szopa), Ewka (Vanessa Aleksander), Marysia (Aleksandra Pisula)

Wojenne dziewczyny

Wojenne dziewczyny 5, odcinek 53 streszczenie: Ewka, Marysia i Nitka nadają swój komunikat o prawdziwej sytuacji na frontach - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2022-09-03 10:00

"Wojenne dziewczyny" 5 sezon odcinek 53 w niedzielę, 4.09.2022, o godz. 20.15 w TVP1. "Wojenne dziewczyny" odcinek 53 streszczenie 1 odcinka nowego 5 sezonu - Dwór Węgierskich, rodziny Nitki w Złoczewicach zostaje przekształcony w szpital dla rannych niemieckich oficerów. Mayer ma nakręcić propagandowy film o pierwszym pacjencie, ciężko rannym lotniku. Jako bohater musi on być leczony w dobrych warunkach. Jego obecność sprawia, że ukrywanie rodziny Chaima i produkcja granatów dla ruchu oporu stają się niebezpieczne. Zobacz ZWIASTUN "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu.

Co wydarzy się w 53 odcinku "Wojennych dziewczyn" 5 sezonu?

W Warszawie dziewczyny słuchają kolejnego oficjalnego komunikatu nadawanego przez szczekaczkę. Proponują dowództwu, że przeprowadzą akcję dywersyjną i nadadzą swój komunikat o prawdziwej sytuacji na frontach. Wszystko przebiega po ich myśli i przechodnie mogą usłyszeć odezwę Państwa Podziemnego oraz "Mazurka Dąbrowskiego". Z ust Marysi padają słowa niosące nadzieje okupowanemu narodowi: "Nasz zwycięstwo jest blisko".

Jak potoczą się losy Ewki, Sońki, Nitki i Zygi w 53 odcinku "Wojennych dziewczyn"?

Związek Ewki i Sońki kwitnie, choć wybuchowy charakter boksera coraz bardziej daje się "Czarnej" we znaki. Kłócą się i zaraz potem kochają. Sońka nie potrafi utrzymać żadnej pracy, a do tego po aresztowaniu matki musi się opiekować młodszym bratem. Pewnego dnia razem z Bronią, służącą Szczęsnych, omal nie wpadają w ręce Niemców podczas łapanki.

Uczucie Nitki i partyzanta Zygi także czeka poważna próba. Zyga coraz częściej zagląda do pałacu w Złoczewicach, bo nie potrafi zapomnieć o Nitce.

Najnowsze