Wojenne dziewczyny 3, odcinek 28: Ewka poznaje Leona. Kim będzie tajemniczy gość Witka? - ZWIASTUN

2019-09-15 14:35 Ag
Wojenne dziewczyny 3 sezon odc. 28. Ewka (Vanessa Aleksander), Leon (Marcin Korcz)
Autor: Youtube Wojenne dziewczyny 3 sezon odc. 28. Ewka (Vanessa Aleksander), Leon (Marcin Korcz)

Marcin Korcz w serialu "Wojenne dziewczyny" wprowadzi sporo zamieszania w wątku Ewki (Vanessa Aleksander) i Witka (Michał Czernecki). Grany przez niego nowy bohater Leon pojawi się w 28 odcinku "Wojennych dziewczyn" i uratuje Ewkę zatrzymaną w Radomiu przez patrol Niemców. Jeszcze wtedy ukochana Witka nie będzie wiedziała kim jest Leon. Tajemniczy, elegancki mężczyzna okaże się gościem, na którego czeka Witek, fizykiem pracującym na zlecenie Niemców. Zobaczcie zwiastun 28 odcinka "Wojennych dziewczyn".

"Wojenne dziewczyny" 3 sezon, odcinek 28 - niedziela, 15.09.2019, o godz. 20.15 w TVP1

Kim w serialu "Wojenne dziewczyny" będzie Marcin Korcz wcielający się w postać Leona? Już zdjęcia zza kulis 3 sezonu "Wojennych dziewczyn", które na swoim Instagramie pokazywała Vanessa Aleksander dawały do zrozumienia, że w życiu Ewki pojawi się mężczyzna, który może zagrozić jej związkowi z Witkiem.

W 28 odcinku "Wojennych dziewczyn" Ewka pozna Leona gdy przed dworcem w Radomiu wpadnie w ręce Niemców. Patrol zatrzyma działającą w konspiracji łączniczkę oddelegowaną do pracy przy najściślej ukrytej radiostacji tzw. „Batyskafie”. Żołnierze przeszukają walizkę Ewki i nagle podejdzie do niej Leon.

- Jak widzę, udało się wam złapać szmuglerkę romansów. Jeszcze jakieś sukcesy? - stwierdzi z kpiną po niemiecku. Dzięki niemu Ewka będzie mogła odejść, choć nieznajomy zaproponuje jej podwiezienie. Czy ta niespodziewana pomoc będzie bezinteresowna?

Tymczasem Witek w fabryce w Radomiu nadal będzie czekał na przybycie tajemniczego gościa. W 28 odcinku "Wojennych dziewczyn" okaże się nim właśnie Leon.

Kim będzie Leon w serialu "Wojenne dziewczyny"?

Leon to ekstrawagancki fizyk, wynalazca, dawny student Adama Szczęsnego (Robert Gonera), ojca Witka i Irki (Marta Mazurek). Przyjedzie do Radomia, by pracować na zlecenie Niemców nad urządzeniem służącym do precyzyjnego naprowadzania bomb na cele aliantów.

Wykorzystując swoją pozycję i wartość dla Niemców, Leon sprowadzi z oflagu Adama Szczęsnego, twierdząc, że jego doświadczenie jest niezbędne do skutecznego prowadzenia eksperymentów. Plan Leona będzie zakładał, że podczas akcji przekazywania prototypu nowej broni ludziom z podziemia, Adama uda się uwolnić z obozu.

Wojenne dziewczyny 3 sezon odc. 28. Ewka (Vanessa Aleksander), Leon (Marcin Korcz)
Autor: Youtube Wojenne dziewczyny 3 sezon odc. 28. Ewka (Vanessa Aleksander), Leon (Marcin Korcz)
Najnowsze