"Ojciec Mateusz" 10 sezon. Artur Żmijewski porzucił rolę księdza i został reżyserem - zdjęcia

2013-07-23 12:30 Ag

"Ojciec Mateusz" 10 sezon już po wakacjach 2013 w TVP1. Nowe odcinki serialu o ksiądzu detektywie z Sandomierza przynoszą zaskakujące zwroty akcji i zmiany w obsadzie. Artur Żmijewski, czyli ojciec Mateusz Żmigrodzki porzuca rolę ksiądza i na trzy odcinki staje po drugiej stronie kamery. Tylko nam Żmijewski opowiada jak reżyserował "Ojca Mateusza".

Zdjęcia na planie 10 sezonu "Ojca Mateusza" w Sandomierzu dobiegły końca. W połowie lipca ekipa serialu zakończyła pracę nad nowymi odcinkami, które widzowie zobaczą w TVP1 od września 2013. Jubileuszowy sezon "Ojca Mateusza" na pewno zaskoczy fanów serialu niezwykłymi przygodami ksiądza, jego gospodyni Natalii (Kinga Preis) i policjantów z sandomierskiej komendy.

>>> "Ojciec Mateusz" 10 sezon. Eksplozja w Sandomierzu. Czy Ojciec Mateusz zginie?

W serialu "Ojciec Mateusz" po wakacjach 2013 na trzy odcinki Artur Żmijewski zrzuca sutannę i zostaje reżyserem. To jednak nie wszystko, bo dociekliwy ksiądz Mateusz nie jest już osamotniony w tropieniu przestępców. Do jego drużyny stojącej na straży praworządności dołączają także Natalia i Pluskwa (Eryk Lubos).

Niektóre z emocjonujących historii w "Ojcu Mateuszu" wyreżyseruje sam Artur Żmijewski, który na potrzeby nowej roli rozstał się z sutanną ksiądza, która jak przyznaje aktor od samego początku leżała na nim doskonale.

- Po wakacjach możemy spodziewać się wszystkiego co najlepsze. Nie tylko w warstwie kryminalnej, ale też obyczajowej. Perypetie głównych bohaterów nadal będą śmieszyć, ale też mrozić krew. Pojawi się też wiele fantastycznych postaci gościnnych, które wnoszą dodatkowy kolor do serialu - zdradził aktor.

>>> "Ojciec Mateusz" 10 sezon. Ksiądz Mateusz ma kryzys wieku średniego?

W specjalnym wywiadzie dla se.tv Artur Żmijewski prosto z planu "Ojca Mateusza" w Sandomierzu ujawnił jak poradził sobie jako reżyser serialu.

- Najtrudniejsze w pracy reżysera jest to, że trzeba znać odpowiedź na każde nawet najbardziej niepotrzebne i głupie pytanie. Trzeba znać odpowiedź na wszystkie pytania, bo musimy ogarniać każdy szczegół tej opowieści. Musimy wiedzieć w jakim kierunku zmierzamy, w jakim kierunku każda rola ma się rozwijać po to, żeby potem wszystkie punkty, które mamy zetknęły się w momencie takim, jaki potrzebujemy - powiedział serialowy ksiądz Mateusz.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "Ojciec Mateusz"? Polub nas na Facebooku!

ZOBACZ RELACJĘ z planu "Ojca Mateusza" z Sandomierza >>>

{% load block_tags %}
{% video 5638 %}

{% load polls_tags %}{% get_poll 7410 request.path %}

Najnowsze