Ojciec Mateusz

Czy to koniec Ojca Mateusza? TVP kończy umowę z producentem serialu! Nie nakręcą nowych odcinków?

Czy to już koniec popularnego "Ojca Mateusza"? Sytuacja obecnie wygląda tak, że TVP nie przedłużyła umowy z dotychczasowym producentem serii i nie jest pewne, kto weźmie na siebie to zadanie. "Ojciec Mateusz" wyświetlany jest w TVP1 od 2008 roku, a grający tam głównych bohaterów aktorzy - Artur Żmijewski i Kinga Preiss - dzięki serialowi zyskali status prawdziwych gwiazd. Gdyby "Ojciec Mateusz" miał zniknąć na zawsze z polskiej telewizji byłaby to ogromna strata. Wiemy, jak TVP poradziła sobie z tym problemem! Sprawdź szczegóły.

Koniec "Ojca Mateusza"? TVP ma problem z produkcją serialu. Czy powstaną nowe odcinki?

Zagrożona jest produkcja nowych odcinków "Ojca Mateusza"! Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl Zarząd TVP nie przedłużył umowy z dotychczasowym producentem serialu ATM Group. TVP zorganizowała konkurs na nowego producenta serialu, ale jego wyniki nie zostały ogłoszone. Czy powstanie 29 sezon tego popularnego serialu? 

Uspokajamy! Kolejne odcinki „Ojca Mateusza” mają jednak powstać, ponieważ Zarząd TVP prawdopodobnie zdecyduje się samodzielnie finansowa realizację serialu. Stanie się tak w przypadku, jeżeli w wyniku konkursu nie zostanie wybrany nowy producent.

"Ojciec Mateusz" to polska wersja niezwykle popularnego serialu włoskiego "Don Mateo". W rolę polskiego tytułowego bohatera wciela się od samego początku z wielkim powodzeniem Artur Żmijewski. Skromny ksiądz, który jeździ na rowerze po uliczkach Sandomierza z miejsca zdobył ogromną rzeszę wiernych fanów, którzy śledzą jego losy już przez 28 sezonów! Szkoda byłoby, gdyby produkcja 29 sezonu została zagrożona.  

Jak poinformowały Wirtualne Media dotychczasowy producent "Ojca Mateusza" - ATM Group - podwyższył ofertę na produkcję nowych odcinków serii aż o 20 o procent. Dlatego TVP zdecydowała się na zakończenie współpracy i poszukiwanie nowego producenta. Na szczęście informacje są takie, że jeżeli w wyniku konkursu nie zostanie wybrana nowa firma, Telewizja Polska samodzielnie sfinansuje 29 sezon przygód "Ojca Mateusza". 

Zobacz też: Zaskakująca przerwa w emisji M jak miłość! Zabraknie jednego odcinka w tygodniu

Nie żyje gwiazda seriali "Niania", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość" i wielu innych
Najnowsze