Artur Żmijewski odchodzi z Ojca Mateusza? Będzie nowy ksiądz w Sandomierzu! Znamy szczegóły

2019-05-23 19:23 Ag
Ojciec Mateusz 21 sezon, odc. 275. Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski)
Autor: ATM Grupa Ojciec Mateusz 21 sezon, odc. 275. Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski)

Artur Żmijewski żegna się z serialem "Ojciec Mateusz" po 11-stu latach na planie? Takie plotki zaczęły krążyć gdy okazało się, że w 11 odcinku obecnego 21 sezonu "Ojca Mateusza" grany przez niego ksiądz Mateusz Żmigrodzki zostanie zastąpiony innym kapłanem. Biskup (Sławomir Orzechowski) wyrzuci proboszcza z Sandomierza, którego oskarży o złamanie tajemnicy spowiedzi, za co Mateuszowi grozić będzie ekskomunika! Czy w kolejnym sezonie "Ojca Mateusza" zabraknie Żmijewskiego? Poznajcie szczegóły.

"Ojciec Mateusz" 21 sezon odcinek 275 (odc. 11) - czwartek, 30.05.2019, o godz. 20.35 w TVP1

Artur Żmijewski gra "Ojca Mateusza" już od samego początku, czyli od 2008 roku. Ta rola przyniosła mu jeszcze większą popularność, sympatię widzów i duże pieniądze. Od kilku sezonów nie tylko wciela się w tytułowego bohatera, ale też reżyseruje niektóre odcinki. Zarobił na "Ojcu Mateuszu" kilka milionów złotych!

Czy po 11-stu latach grania księdza detektywa z Sandomierza Artur Żmijewski zdecydował się odejść z serialu? Czy uwielbiany przez widzów proboszcz na zawsze zniknie? Skąd w ogóle takie przypuszczenie?

Wszystko zaczęło się gdy okazało się, że w fabule 275 odcinka "Ojca Mateusza" pojawi się wątek usunięcia księdza Mateusza z parafii. Dlaczego?

Ksiądz Żmigrodzki zostanie oskarżony przez biskupa o złamanie tajemnicy spowiedzi, za co grozić mu będzie ekskomunika! Proboszcz wezwany zostanie przez hierarchę, który zdecyduje, by wysłać do Sandomierza innego księdza, a Mateusza odstawić w cień.

Sprawa będzie związana z brutalnym morderstwem. W 275 odcinku "Ojca Mateusza" do spowiedzi przyjdzie Edward Bogusz pseudonim Perkoz, który właśnie wyszedł z więzienia. Wyzna Mateuszowi, że kilka lat wcześniej zabił i zakopał w lesie sąsiada, Wojtka Króla.

Niebawem policjanci dostaną donos o morderstwie popełnionym przez Perkoza podpisany nazwiskiem proboszcza. Znajdą ciało we wskazanym miejscu. Nocul (Michał Piela) nie uwierzy jednak w to, że ksiądz złamał tajemnicę spowiedzi. Biskup zwątpi jednak w uczciwość proboszcz z Sandomierza. W obecności księdza Jacka Kolanko (Piotr Kozłowski) wprost zapyta go, czy złamał tajemnicę spowiedzi

- Staliśmy się pośmiewiskiem w oczach całego kraju! Sandomierski kapłan zakpił z najważniejszego sakramentu kościoła katolickiego! - oburzy się ksiądz Jacek przekona biskupa, by jednak ukarał Mateusza.

Wkrótce potem na plebanii w Sandomierzu zjawi się kapłan mający zastąpić Mateusza. Tymczasem ksiądz Żmigrodzki razem z Pluskwą (Eryk Lubos) rozpocznie własne śledztwo w sprawie donosu, który może zrujnować życie.

Czy po emisji 275 odcinka "Ojca Mateusza" Artur Żmijewski odejdzie z serialu? Okazuje się, że krążące plotki i obawy widzów są bezpodstawne. W kręconym właśnie 22 sezonie "Ojca Mateusza" aktor wciąż gra pierwsze skrzypce!