Lesbijki i geje w serialach. Ola z Na Wspólnej nie jest pierwsza. Oto homoseksualne wątki - ZDJĘCIA

2016-03-30 21:45

Lesbijski romans Oli (Marta Wierzbicka) z "Na Wspólnej" szokuje widzów, ale twórcy seriali już przyzwyczaili Polaków do tego, że chętnie wprowadzają do fabuły homoseksualne wątki. Geje i lesbijki w polskich serialach nie należą do rzadkości. W przeszłości było ich dość sporo. Najbardziej znani homoseksualiści wśród bohaterów seriali to m.in. Władek (Przemysław Stippa) z "Barw szczęścia", Mikołaj (Robert Janowski) z "Na dobre i na złe", Michał Łagoda (Paweł Okraska) z "M jak miłość", Maciek (Jan Raubo) z "Rodzinki.pl", Maciek (Michał Lewandowski) z "Julii", Pshemko (Jacek Braciak) z "Brzyduli" oraz Jerry (Antek Królikowski) z "Przyjaciółek".

Homoseksualizm w serialach nie powinien już nikogo dziwić! W wielu polskich produkcjach pojawiają się lesbijki i geje, choć najczęściej jest tak, że scenarzyści bardzo delikatnie pokazują wątki odmiennej orientacji seksualnej.

Patrz: Śmierć w serialach. Tak umierali bohaterowie seriali

Ola z "Na Wspólnej" została lesbijką dość nagle. Zakochała się w swojej przyjaciółce ze studiów Klaudii (Julia Trembecka). W przypadku ich romansu nie ma jednak mowy o grzecznych, miłosnych scenach.

Wszystkim widzom, kórzy nie pamiętają innych homoseksualistów w serialach przypominamy, że kilka lat temu w "Na Wspólnej" pojawił się już inny gej. Chodzi o Piotra Czubaka (Maciej Jachowski), męża Gosi Zimińskiej (Anna Kerth), starszej siostry Oli.

Piotr zdecydował się na ślub, ponieważ bał się przyznać przed samym sobą, że jest gejem. W końcu zdradził żonę ze swoim szefem Witkiem (Arkadiusz Smoleński), a Gosia nakryła ich razem w łóżku!

Zobacz: Najgorętsze pocałunki w serialach

Chyba pierwszym tak znanym serialowym homoseksualistą był Mikołaj Mellado (Robert Janowski) z "Na dobre i na złe", czyli narzeczony Zosi (Małgorzata Foremniak). Już w 1999 roku scenarzyści "Na dobre i na złe" poruszyli kontrowersyjny temat gejowskiej miłości. Związek Mikołaja i Zosi był tylko przykryką dla jego skłonności do mężczyzn. Mikołaj zakochał się w niejakim Danielu (Jacek Borcuch).

Homoseksualny epizod w życiu Michała Łagody (Paweł Okraska) z "M jak miłość" zniszczył jego małżeństwo z Małgosią (Joanna Koroniewska). Michał wyjechał do USA i tam miał romans z Grzegorzem (Marek Probosz). Gosia dowiedziała się o tym kiedy kochanek jej męża przyjechał niespodziewanie do Grabiny.

Patrz: Seks w serialach! Łóżkowe igraszki bohaterów seriali - zdjęcia

Władek (Przemysław Stippa) z "Barw szczęścia" to obecnie najbardziej rozpoznwany serialowy gej. Przez lata był związany z Maćkiem (Tomasz Mycan), z którym stanowili zgodną, szczęśliwą i kochającą się parę. Wzięli nawet symboliczny ślub na pokładzie samolotu. Niedawno się rozstali, a w życiu Władka pojawił się inny gej - piłkarz Darek Janicki (Andrzej Niemyt).

W serialu "Rodzinka.pl" gejem okazał się Maciek (Jan Raubo), jeden z kolegów Tomka Boskiego (Maciej Musiał). Chłopak sam przyznał się do swojej orientacji przed całą rodziną Boskich. Spotkał się oczywiście z ich ogromnym zrozumieniem.

Maciek (Michał Lewandowski) z serialu "Julia" był pierwszym w historii gejem, który został głównym bohaterem produkcji. To własnie wokoł jego orientacji zbudowane były główne wątki "Julii". Maciek ukrywał swoją orientację przed wszystkim. Prawdę znała tylko Julia (Julia Rosnowska), która zgodziła się udawać jego dziewczynę przed rodziną Janickich.

Projektant Pshemko (Jacek Braciak) z serialu "Brzydula" sprawiał wrażenie geja, ale nigdy nie przyznał się do swojej orientacji seksualnej. Okazało się nawetm, że ma on syna. Zachowanie szalonego Pshemka odzwierciedlało stereotypowy wizerunek homoseksualisty.

Tak samo jest z Jerry'm z serialu "Przyjaciółki". Przyjaciel Patrycji (Joanna Liszowska) i Sebo (Modest Ruciński) to zdolny fryzjer, który każdym swoim gestem udowadnia, że jest gejem.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE