Na Wspólnej

Wielkie oszustwo z kamienicą w Na Wspólnej! Nie znajduje się ona na tytułowej ulicy

2023-08-04 12:14

Kultową kamienicę z "Na Wspólnej" zna chyba każdy fan uwielbianej produkcji TVN. To tam mieszka większość serialowych bohaterów, którzy chętnie gromadzą się w "Barze u Marii", prowadzonym przez małżeństwo Ziębów, aby zjeść słynne pierogi, poplotkować lub odbyć poważne rozmowy. Jednak mało kto wie, że ona wcale nie znajduje się na tytułowej ulicy, gdyż "Na Wspólnej" nawiązuje tak naprawdę do początków serialu! Tyle, że kamienica istnieje w rzeczywistości, ale znajduje się w zupełnie innym miejscu! Gdzie ? koniecznie poznajcie szczegóły!

Gdzie znajduje się kamienica z "Na Wspólnej"? Nie jest to tytułowa ulica!

Kamienica w "Na Wspólnej" to jedno z najbardziej rozpoznawanych miejsc w serialu. To w niej zamieszkuje większość tytułowych bohaterów z Ziębami na czele, a na jej dziedzińcu znajduje się już kultowy bar Marii i Włodka, słynący z najlepszych pierogów w mieście. Na obiady do Ziębów wpada zdecydowana większość bohaterów, a niektórzy spotykają się w nim, aby po prostu poplotkować lub załatwić biznesowe sprawy. Tyle, że niewiele osób wie, że kultowa już kamienica wcale nie mieści się na ulicy Wspólnej w Warszawie tylko w zupełnie innym miejscu! Podobnie z resztą jak większość scen do "Na Wspólnej", które nie są realizowane w rzeczywistej lokalizacji tylko na planie filmowym i to poza stolicą!

Słynna kamienica z "Na Wspólnej" jest tak naprawdę zlokalizowana na warszawskiej Woli i mieści się przy ul. Szlenkierów 1. A kultowy "Bar u Marii" został stworzony specjalnie na potrzeby produkcji. Co prawda, ul. Wspólna istnieje naprawdę tyle, że jest położona na Śródmieściu i zaczyna się przed ul. Kruczą i biegnie na zachód aż do ul. T. Chałubińskiego. A większość zdjęć do uwielbianego serialu TVN jest realizowana na planie filmowym, który mieści się podwarszawskim Sękocinem. Zatem dlaczego tytuł serialu nosi nazwę "Na Wspólnej"?

Tytuł "Na Wspólnej" sięga samych początków serialu, gdy grupka przyjaciół z domu dziecka, spotkała się i postanowiła założyć wspólnie spółdzielnię. To właśnie ona miała zarządzać apartamentowcem, który był ulokowany przy ul. Wspólnej 17 w Warszawie. I właśnie stąd wzięła się nazwa kultowej produkcji TVN, którą pokochały miliony widzów i już od 20 lat śledzą losy ich bohaterów! A one w "Na Wspólnej" rozgrywają się głównie w obrębie słynnej kamiennicy, gdzie postacie przeżywają wiele chwil szczęścia, ale również smutku!

Na Wspólnej, odcinek 3668: Tadeusz zdradzi Darię! Julka pozna kochankę Igora
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze